آیا عمل ماموپلاستی خطرناک است؟

آیا عمل ماموپلاستی خطرناک است؟

جراحی ماموپلاستی می‌تواند به شما کمک کند با درد کمتر و شکل سینه‌ ای که مناسب‌ تر با بدن و سبک زندگی شما باشد، زندگی خود را آغاز کنید. در اینجا به این سوال که آیا عمل ماموپلاستی خطرناک است؟ به طور مفصل پاسخ می‌دهیم.

ماموپلاستی سینه چیست؟

عمل ماموپلاستی، روشی است که بسیاری از زنان در سراسر جهان برای خلاص شدن از شر سینه های بسیار بزرگ انتخاب می‌کنند. سینه های بزرگ برای اکثر خانم هایی که از آن رنج می‌برند، باعث ناراحتی های پزشکی و زیبایی زیادی می‌شود. سینه های بزرگ به دلیل وزن زیاد، علائم اولیه پیری، افتادگی و ناراحتی را به دلیل بدن درد و درد در شانه، پشت، سینه و گردن نشان می‌دهد.

خطرات ماموپلاستی سینه

پزنان در سراسر جهان به دلیل سهولت دسترسی به روش جراحی ایمن و مؤثر، اکنون به تعداد زیادی جراحی کوچک کردن سینه را انتخاب می‌کنند. جراحی کوچک کردن سینه مستلزم برداشتن پوست و بافت از سینه و به دنبال آن تغییر شکل و بلند کردن سینه برای ایجاد اندازه کوچکتر و متناسب‌ تر سینه است. به طور متوسط جراحی کوچک کردن سینه می‌تواند دو تا چهار ساعت طول بکشد. جراح شما ممکن است بتواند تخمینی از مدت زمان انجام عمل خاص شما ارائه دهد. جراحی کوچک کردن سینه تنها زمانی باید انجام شود که سینه ها به طور کامل رشد کرده باشند. پس از آن، می‌توان آن را برای زنان در هر سنی انجام داد.

خطرات و عوارض احتمالی عمل ماموپلاستی

تمام جراحی ها خطر عوارض را به همراه دارند. با این حال، جراحی کوچک کردن سینه به خودی خود بسیار ایمن است. شایع ترین عوارض کوچک کردن سینه، عفونت، از دست دادن حس نوک سینه و اسکار کوچک کردن سینه است. اکثر بیماران یک اسکار آب نبات چوبی دارند که دور نوک سینه می‌چرخد و شامل یک خط مستقیم به سمت پایین تا چین زیر سینه است. برخی بیماران یک اسکار لنگر شکل در امتداد چین زیر سینه دارند. جای زخم در ابتدا قرمز خواهد بود اما در طول سال آینده محو خواهد شد.

عوارض عمل ماموپلاستی سینه

بیش از 95 درصد از زنانی که تحت عمل جراحی کوچک کردن سینه قرار گرفته اند، ادعا می‌کنند که از نتایج آن رضایت دارند. آن‌ها چابکی و استقامت بیشتری، سینه‌ های جوان‌ تر و صاف‌ تر، سهولت یافتن لباس‌ های سایز مناسب، سوتین‌ های ورزشی و لباس‌ های زیر را احساس می‌کنند. آنها همچنین عزت نفس بالاتر، تصویر مثبت از خود، انرژی بیشتر، استقامت و جوانی را پس از عمل گزارش می‌دهند. همچنین می‌توانید با یک فرآیند جراحی ساده با حداقل تهاجم و نتایج تضمین شده از شر ناراحتی ناشی از سینه های بزرگ خلاص شوید. با این حال، تنها پیش نیاز این است که پزشک خود را عاقلانه انتخاب کنید.

راه های جلوگیری از عوارض و خطرات ماموپلاستی

برای جلوگیری از عوارض ماموپلاستی تا زمان بهبودی کامل از مصرف تمام محصولات نیکوتینی خودداری کنید. همچنین یک جراح ماهر را انتخاب نمایید. یک جراح زیبایی ماهر، با تجربه و دارای گواهی هیئت مدیره جراحی شما را با کارایی بیشتری انجام می‌دهد و به رگ های خونی کمتری در این فرآیند آسیب می‌رساند. این می تواند خطر نکروز پوست را با به حداقل رساندن تروما کاهش دهد. تصمیم برای کوچک کردن سینه بسیار شخصی است. شما باید تصمیم بگیرید که آیا منافع به اهداف شما می رسد و آیا خطرات و عوارض احتمالی قابل قبول است یا خیر. جراح شما باید خطرات مربوط به روش خاص شما را با شما بررسی کند. ممکن است از شما خواسته شود که یک فرم رضایت نامه را امضا کنید تا اطمینان حاصل شود که این روش و خطرات و عوارض احتمالی را کاملاً درک کرده اید. شما باید آزادانه هر سوالی بپرسید تا به شما در درک این خطرات کمک کند.

نکات مهم برای کوچک کردن سینه:

 • در حالی که جراحی کوچک کردن سینه ممکن است با احساس تداخل داشته باشد، اغلب اوقات احساس نوک سینه با گذشت زمان بهبود می‌یابد.
 • سوراخ کردن سینه و نوک سینه می‌تواند باعث عفونت شود.
 • جراحی کوچک کردن سینه ممکن است توانایی زنان را برای تغذیه با شیر مادر محدود کند، اگرچه بیشتر زنان پس از کوچک کردن سینه همچنان می‌توانند شیر دهند.
 • کوچک کردن سینه را می‌توان در هر سنی انجام داد، در حالت ایده آل، سینه ها باید به طور کامل رشد کنند.
 • تغییرات در سینه ها در دوران بارداری می‌تواند نتایج جراحی قبلی کوچک کردن سینه را تغییر دهد، همانطور که نوسانات وزن می‌تواند تغییر کند.

آیا ماموپلاستی خطرناک است؟

با هر عمل جراحی، خطراتی برای بیهوشی وجود دارد، اگرچه خطر آن کم است. به طور کلی بیشتر عوارضی که با ماموپلاستی اتفاق می‌‌افتد، موارد جزئی هستند، نه عوارض عمده‌ ای که شما را به بیمارستان می‌‌کشانند. این عمل با در نظر گرفتن تمام جوانب و با کمترین عوارض انجام می شود و جای هیچ نگرانی را باقی نمی گذارد. شایع ترین عوارض کوچک کردن سینه، عفونت، از دست دادن حس نوک سینه و اسکار کوچک کردن سینه است. در صورتی که جراح شما مهارت کافی داشته باشد احتمال بروز چنین عوارض بسیار نادر است. همچنین نکته شگفت‌ انگیز این است که زنان در نهایت با انجام این عمل سینه‌ های زیباتر، شاداب‌ تر و با ظاهری جوان‌ تر و متناسب‌ تر با اندامشان خواهند داشت.

خطرات ماموپلاستی سینه چیست؟

ماموپلاستی چه زمانی برای سلامتی خطرناک است؟

عوارض جانبی جراحی کوچک کردن سینه ممکن است شامل عفونت ها، خونریزی، گره ها یا توده های بعد از جراحی، بی حسی در ناحیه نوک سینه، تغییر شکل یا عدم تقارن، جای زخم قابل مشاهده، مشکلات شیردهی، درد در هنگام لمس باشد.

مراقبت های بعد از ماموپلاستی

پس از جراحی کوچک کردن سینه، دستورالعمل های زیر ممکن است مفید باشد:

 • پس از عمل جراحی، شما را در یک بانداژ و یک سوتین جراحی می‌پیچانند تا فشرده‌ سازی را حفظ کنید. این امر خطر ایجاد سروما و عفونت بعد از عمل را به حداقل می‌رساند.
 • لطفا بانداژ/سوتین و پانسمان های جراحی را تا زمان ویزیت بعد از عمل نگه دارید.
 • لطفاً در صورت بروز تب، لرز، قرمزی یا تورم غیرعادی پس از جراحی به مطب اطلاع دهید.
 • لطفاً مصرف تمام آنتی بیوتیک های خود را طبق تجویز تمام کنید. اغلب، خوردن ماست ممکن است به کاهش برخی از عوارض جانبی گوارشی آنتی بیوتیک ها کمک کند.
 • اگر به شما مواد مخدر برای کنترل درد تجویز می شود، مهم است که به خوبی هیدراته بمانید و میوه ها و سبزیجات را در رژیم غذایی خود افزایش دهید تا عوارض جانبی یبوست را در حین مصرف مواد مخدر به حداقل برسانید.
 • لطفاً تا 6 هفته پس از جراحی از انجام تمرینات شدید عضلات بالای بازو/قفسه سینه خودداری کنید.

دکتر ماموپلاستی در تهران

افرادی که قصد جراحی کوچک کردن سینه را دارند می‌توانند با یک جراح پلاستیک دارای رزومه معتبر و با تجربه ملاقات کنند. دکتر وحید حریری، جراح پستان و فلوشیپ جراحی زیبایی در تهران، از سؤالات در طول هر بخشی از فرآیند استقبال می‌کنند. اما بسیار مهم است که با لیستی از سؤالات، نگرانی ها یا هر چیزی که مایلید در مورد آن بیشتر بدانید به جلسه مشاوره کوچک کردن سینه خود بیایید. در اینجا مواردی برای شروع آورده شده است:

 • در چه مکان هایی می‌توانید عمل جراحی را انجام دهید؟
 • آیا کوچک کردن سینه برای من مناسب است؟
 • چگونه می‌تواند کیفیت زندگی من را بهبود بخشد؟
 • چه تکنیک جراحی را پیشنهاد می‌کنید؟
 • خطرات این روش چیست؟
 • بهبودی چگونه خواهد بود؟
 • سینه های من با گذشت زمان چه شکلی خواهند شد؟

جمع بندی

عمل ماموپلاستی یک فرآیند پیچیده است و می‌تواند عوارضی را پس از جراحی به همراه داشته باشد. اینکه آیا عمل ماموپلاستی خطرناک است باید گفت خیر. بدین دلیل که اگر شما جراحی را انتخاب کنید که این عمل ها را با رضایت و به طور منظم انجام دهد. درصورت انتخاب یک جراح ماهر، عوارض بعد از ماموپلاستی بسیار به ندرت اتفاق می‌افتد.

فلوشیپ جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی تهران

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *