انواع روش های بزرگ کردن سینه

انواع روش های بزرگ کردن سینه

بزرگ کردن سینه یک نوع رایج جراحی زیبایی سینه است که از پروتز سینه یا انتقال چربی برای افزایش اندازه و شکل سینه ها استفاده می کند. لذا در این مقاله ما انواع روش های بزرگ کردن سینه را برای شما معرفی کرده ایم تا به یک شناخت درست درمورد روش های بزرگ کردن سینه آشنا شوید.

جراحی زیبایی سینه چیست؟

جراحی زیبایی سینه می تواند با هدف بزرگ کردن سینه، کوچک کردن سینه یا لیفت و بالا کشیدن سینه انجام شود. اما بزرگ کردن سینه محبوب ترین نوع جراحی زیبایی است.

چه کسانی می توانند عمل زیبایی سینه انجام دهند؟

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است بخواهید یا انتخاب کنید که تحت عمل جراحی زیبایی سینه قرار بگیرید، از جمله:

  • تغییر ظاهر سینه ها و بزرگ تر کردن آن
  • برای تغییر تقارن سینه ها در صورتی که یکی از آنها کوچکتر از دیگری باشد.
  • برای کاهش سایز سینه پس از بارداری یا کاهش وزن قابل توجه
  • برای اصلاح هر گونه ناهمواری یا مشکل در سینه های خود پس از جراحی سینه برای سایر شرایط
  • برای افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس

انواع روش های بزرگ کردن سینه

بزرگ کردن سینه یک عمل جراحی رایج است که اندازه و شکل سینه های شما را افزایش می دهد. در این روش سینه های شما را می توان با استفاده از پروتز سینه یا انتقال چربی حجیم تر کرد. در ادامه انواع روش های بزرگ کردن سینه را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

بزرگ کردن سینه با کاشت پروتز سینه

کاشت پروتز سینه رایج ترین روش بزرگ کردن پستان می باشد. انواع مختلفی از پروتز سینه و روش های جراحی وجود دارد، بنابراین مهم است که با جراح مورد نظر در مورد نتیجه دلخواه خود صحبت کنید.

بزرگ کردن سینه با عمل ماستوپکسی

شکل سینه می تواند در طول زمان تغییر کند. اثرات افزایش سن، بارداری، شیردهی و نوسانات وزن می‌ تواند بر موقعیت نوک پستان و سینه تأثیر بگذارد که کم حجم تر به نظر برسد، پایین‌ تر آویزان شود یا «افتادگی» پیدا کند. این فرآیند پتوز یا افتادگی سینه نامیده می شود. برخی از خانم‌ ها همچنین می‌ خواهند سایز سینه‌ ها یا پری سینه‌ ها را افزایش دهند تا ظاهری جوان‌ تر و بهتر داشته باشند.

بزرگ کردن سینه با عمل ماستوپکسی

لیفت سینه با بزرگ شدن از طریق کاشت پروتز ایمپلنت (ماستوپکسی- بزرگ کردن سینه) یک روش جراحی ترکیبی است که برای بالاکشیدن و تغییر شکل سینه و افزایش اندازه آن برای رفع این پدیده رایج طراحی شده است. ترکیب بزرگ کردن سینه با عمل لیفت سینه برای زنان به طور فزاینده ای محبوب شده است. زنانی که بچه دار شده اند، به دلیل تغییرات قابل توجهی که بدنشان در طول و بعد از بارداری متحمل می شود، اغلب از این روش جراحی بیشترین سود را می برند. معمولاً مادرانی که پس از زایمان و شیردهی دچار از دست دادن شکل و حجم سینه ها می‌ شوند و زنانی که می‌خواهند سینه‌ های خود را حجیم تر و خوش فرم تر کنند، کاندیدای عالی برای لیفت و بزرگ‌ کردن پستان هستند.

بزرگ کردن سینه با ماموپلاستی افزایشی

در ماموپلاستی افزایش 2 روش برای افزایش سایز سینه وجود دارد. گاهی ممکن است بسته به نظر جراح و خود شخص به جای پروتز از تزریق چربی استفاده شود. در روش بزرگ کردن سینه با انتقال چربی، جراح شما از لیپوساکشن برای برداشتن چربی از ناحیه دیگری از بدن و سپس تزریق آن چربی به سینه ها استفاده می کند. این نوع بزرگ کردن معمولا برای افرادی است که خواهان افزایش نسبتاً کمی در سایز سینه خود هستند. در بیشتر موارد، جراح شما بافت چربی را از شکم شما، پهلوها (کناره ها و قسمت پایینی شکم)، پشت یا ران پا می گیرد.

جمع بندی

بزرگ کردن سینه یک جراحی زیبایی رایج است و معمولاً میزان رضایت بالایی دارد. با این حال، مهم است که تمام خطرات و عوارض جانبی احتمالی جراحی بزرگ کردن سینه را در نظر بگیرید. شما می توانید در این باره با دکتر وحید حریری جراح سینه، مشورت کنید و نتیجه دلخواه خود را مطرح کنید. ایشان با شما درباره انواع روش های بزرگ کردن سینه صحبت خواهند کرد و در مورد جراحی متناسب با شخص شما تصمیم خواهید گرفت.

فلوشیپ جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی تهران

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *