روش های بزرگ کردن سینه

روش های بزرگ کردن سینه

بزرگ کردن سینه یک نوع رایج جراحی زیبایی سینه است که از پروتز سینه یا انتقال چربی برای افزایش اندازه و شکل سینه ها استفاده می کند. لذا در این مقاله ما انواع روش های بزرگ کردن سینه را برای شما معرفی کرده ایم تا به یک شناخت درست درمورد روش های بزرگ کردن سینه آشنا شوید.

انواع روش های بزرگ کردن سینه

بزرگ کردن سینه یک عمل جراحی رایج است که اندازه و شکل سینه های شما را افزایش می دهد. در این روش سینه های شما را می توان با استفاده از پروتز سینه یا انتقال چربی حجیم تر کرد. در ادامه انواع روش های بزرگ کردن سینه را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

 پروتز سینه

پروتز سینه رایج ترین روش بزرگ کردن پستان می باشد. انواع مختلفی از پروتز سینه و روش های جراحی وجود دارد، بنابراین مهم است که با جراح مورد نظر در مورد نتیجه دلخواه خود صحبت کنید.

جراحی لیفت سینه

شکل سینه می تواند در طول زمان تغییر کند. اثرات افزایش سن، بارداری، شیردهی و نوسانات وزن می‌ تواند بر موقعیت نوک پستان و سینه تأثیر بگذارد که کم حجم تر به نظر برسد، پایین‌ تر آویزان شود یا «افتادگی» پیدا کند. این فرآیند پتوز یا افتادگی سینه نامیده می شود. برخی از خانم‌ ها همچنین می‌ خواهند سایز سینه‌ ها یا پری سینه‌ ها را افزایش دهند تا ظاهری جوان‌ تر و بهتر داشته باشند.

بزرگ کردن سینه با عمل ماستوپکسی

جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی یک روش جراحی زیبایی سینه است که برای بالاکشیدن سینه و تغییر شکل سینه و فرم آن. زنانی که بچه دار شده اند، به دلیل تغییرات قابل توجهی که بدنشان در طول و بعد از بارداری متحمل می شود، اغلب از این روش جراحی بیشترین سود را می برند. معمولاً مادرانی که پس از زایمان و شیردهی دچار از دست دادن شکل و افتادگی سینه ها می‌ شوند از این روش اتفاده می کنند.

ماموپلاستی افزایشی

ماموپلاستی با دو روش ماموپلاستی افزایشی و ماموپلاستی کاهشی انجام می شود. گاهی ممکن است بسته به نظر جراح و خود شخص به جای پروتز از تزریق چربی استفاده شود. در روش بزرگ کردن سینه با انتقال چربی، جراح شما از لیپوساکشن برای برداشتن چربی از ناحیه دیگری از بدن و سپس تزریق آن چربی به سینه ها استفاده می کند. این نوع بزرگ کردن معمولا برای افرادی است که خواهان افزایش نسبتاً کمی در سایز سینه خود هستند. در بیشتر موارد، جراح شما بافت چربی را از شکم شما، پهلوها (کناره ها و قسمت پایینی شکم)، پشت یا ران پا می گیرد.

جمع بندی

بزرگ کردن سینه یک جراحی زیبایی رایج است و معمولاً میزان رضایت بالایی داردکه ما در این مقاله درمورد روش های بزرگ کردن سینه توضیح دادیم. با این حال، مهم است که تمام خطرات و عوارض جانبی احتمالی جراحی بزرگ کردن سینه را در نظر بگیرید. شما می توانید در این باره با دکتر وحید حریری جراح سینه، مشورت کنید و نتیجه دلخواه خود را مطرح کنید. ایشان با شما درباره انواع روش های بزرگ کردن سینه صحبت خواهند کرد و در مورد جراحی متناسب با شخص شما تصمیم خواهید گرفت.

دکتر وحید حریری متخصص پروتز سینه

متخصص جراحی سرطان پستان و جراحی زیبایی پستان

فلوشیپ جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی تهران

مقالات مرتبط

سونوگرافی سینه

سونوگرافی سینه

سونوگرافی سینه یکی از روش های غربالگری سرطان سینه است که از امواج صوتی برای تولید تصاویری از ساختارهای داخلی سینه استفاده می‌کند. سونوگرافی برای

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *