تفاوت پروتز سینه با لیفت سینه

تفاوت پروتز سینه با لیفت سینه

سینه ها بخش مشخصی از اندام شما هستند. اما، افزایش سن، گرانش، تغییرات وزن، و بارداری می‌تواند به طور قابل توجهی ظاهر آنها را تغییر دهد. پروتز سینه و لیفت سینه روش های محبوبی برای تقویت ظاهر شما هستند، اما مزایای متفاوتی دارند که در این مقاله درمورد تفاوت پروتز سینه با لیفت سینه صحبت خواهیم کرد.

پروتز سینه چیست؟

حجم سینه ها، گرد بودن یا پر بودن سینه های شما را توصیف می‌کند. هنگامی که از حجم یا اندازه سینه های خود ناراضی هستید، بزرگ کردن سینه ممکن است تنها راه حل باشد. این روش شامل قرار دادن پروتز سینه می‌باشد. بزرگ کردن سینه با پروتز به زنانی که از نظر ژنتیکی سینه های کوچکی دارند یا به دلیل بارداری و شیردهی حجم سینه از دست داده اند کمک می‌کند. پزشک شما می تواند شما را در تعیین حجم مناسب سینه با توجه به چارچوب و اهداف زیبایی شما راهنمایی کند، اما در نهایت رضایت شما از همه مهمتر است.

هنگام در نظر گرفتن پروتز سینه، چهار زمینه اصلی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود، از جمله برش عمل، اندازه/شکل ایمپلنت، نوع ایمپلنت و خطرات مرتبط.

لیفت سینه چیست؟

از دست دادن حجم سینه معمولاً منجر به پتوز سینه (افتادگی) می شود. حاملگی های چند قلو و اثرات جاذبه زمین می‌تواند باعث افتادگی سینه ها و از دست دادن شکل گرد و خوش حالت خود شود. پوست شما کشیده می‌شود و سینه ها کشیده یا افتاده به نظر می‌رسند. لیفت سینه با تغییر حجم سینه ها به اصلاح افتادگی کمک می کند. یک آزمایش ساده برای تعیین اینکه آیا شما کاندید لیفت سینه هستید یا خیر، آزمایش مداد است.

لیفت کردن سینه

یک مداد را تا جایی که می توانید زیر سینه قرار دهید. اگر مداد را نگه دارید، نشانه‌هایی از افتادگی سینه دارید. اگر نوک پستان شما زیر مداد بیفتد، پتوز قابل توجهی دارید و به احتمال زیاد کاندیدای عالی برای لیفت سینه هستید. در طول لیفت سینه، پزشک شما پوست اضافی را از بین می‌برد و سینه‌ ها را تغییر می‌دهد تا ظاهر و حجم جوانی را به سینه بازگرداند. او همچنین نوک سینه و آرئول را بالاتر روی دیواره قفسه سینه قرار می‌دهد.

تفاوت پروتز سینه با لیفت سینه در چیست؟

هم بزرگ کردن سینه و هم جراحی لیفت سینه می توانند ظاهر سینه را بهبود بخشند، اما آنها برای رسیدگی به موارد بسیار متفاوت طراحی شده اند. بزرگ کردن سینه بر ایجاد حجم، برآمدگی ایده آل و بالاتنه زنانه تر تمرکز دارد. لیفت سینه بر از بین بردن شل و افتادگی بافت سینه، بهبود موقعیت سینه و بازگرداندن ظاهری جوان به سینه ها تمرکز دارد. با این حال، در حالی که دامنه متفاوتی دارند، این روش ها به طور باورنکردنی مکمل هستند و اغلب برای نتایج بهینه با هم ترکیب می شوند.

فرق بین پروتز سینه و لیفت سینه

تفاوت پروتز سینه با لیفت سینه : روش جراحی

لیفت پستان فقط لیفت بافت سینه بدون اضافه کردن اندازه یا پری است. بزرگ کردن سینه شامل پروتز هایی است که شکل سینه را افزایش می دهد. اغلب بیماران همزمان لیفت سینه و بزرگ کردن سینه را دریافت می کنند تا به ظاهر نهایی مورد نظر خود برسند.

تفاوت پروتز سینه با لیفت سینه : محل برش

سه برش رایج برای بزرگ کردن سینه عبارتند از: اینفرامماری (زیر چین سینه)، ترانس آگزیلاری (در زیر بغل) یا پری آرئولار (در اطراف نوک پستان). هر روش برش مزایا و معایب خود را دارد. همچنین سه نوع روش لیفت سینه شامل پری آرئولار، برش عمودی سینه و برش T معکوس وجود دارد. روش برش پری آرئول از شکل طبیعی آرئول بیمار پیروی می کند و معمولاً برای افرادی که آرئول های بزرگ و حداقل افتادگی سینه دارند و نیاز به اصلاح دارند بهترین است. روش برش کاهش عمودی سینه همان مسیر پری آرئول را در اطراف هاله دنبال می‌کند، اما مستقیماً از هاله‌ به پایین امتداد می‌یابد، بنابراین امکان لیفت بیشتر برای افتادگی متوسط را فراهم می‌کند. روش برش T معکوس همان مسیری را دنبال می کند که برش پری آرئولار و عمودی پستان انجام می شود. با این حال، شامل یک برش در چین سینه نیز می شود. روش برش T معکوس رایج ترین، قابل پیش بینی ترین است و حداکثر لیفت سینه را امکان پذیر می کند. تکنیکی که برای شما مناسب است به میزان حجم سینه، بافت و میزان پتوز (افتادگی سینه) شما بستگی دارد.

تفاوت پروتز سینه با لیفت سینه : دلایل انجام

هر روش مجموعه ای از مزایا و معایب منحصر به فرد خود را ارائه می دهد. باید بدانید که عمل بزرگ کردن سینه بر روی اندازه و شکل سینه تمرکز می کند و افتادگی سینه را اصلاح نمی کند. بر خلاف پروتز سینه، لیفت سینه در درجه اول بر روی موقعیت سینه تمرکز می کند و اندازه سینه شما را افزایش نمی دهد. اغلب لیفت سینه همراه با بزرگ کردن سینه انجام می شود تا سینه ها به حالت جوانی برگردند و با استفاده از ایمپلنت حجم سینه ها افزایش یابد. انجام عمل بزرگ کردن سینه با لیفت، مقداری پری سینه را همراه با تغییر موقعیت سینه های افتاده و نوک سینه ها به شما می دهد.

آیا امکان همزمان لیفت سینه و پروتز سینه با هم وجود دارد؟

بزرگ کردن سینه بر روی اندازه و شکل سینه شما تمرکز دارد، در حالی که لیفت سینه بر روی موقعیت سینه تمرکز دارد. بزرگ کردن سینه به تنهایی سینه های افتاده را اصلاح نمی‌کند، اما بزرگ کردن سینه می‌تواند مکمل لیفت سینه باشد. افزودن پروتز سینه به لیفت سینه می‌تواند ظاهر سینه شما را بیشتر بهبود بخشد. پس از یک روش ترکیبی، حجم بیشتری خواهید داشت و شکل طبیعی تری خواهید داشت.

لیفت همزمان پروتز و بالاکشیدن سینه

بزرگ کردن سینه همراه با لیفت را بزرگ کردن سینه و پکسی می‌نامند. شما می‌توانید منتظر پر شدن بالای سینه و همچنین تغییر موقعیت سینه ها و نوک سینه ها باشید. در واقع جراحی لیفت سینه ممکن است باعث کاهش جزئی سایز سینه شود. در حالی که این موضوع برای هر خانمی مطرح نیست، اگر سینه‌ های شما در حال حاضر کوچک‌ تر از چیزی است که می‌خواهید، ممکن است ایده خوبی باشد که لیفت سینه را با بزرگ کردن سینه ترکیب کنید. نوسانات وزن، بارداری و شیردهی، حتی روند پیری می‌تواند باعث کاهش حجم و پتوز در سینه ها شود. در این موارد، بهتر است پروتز را نیز به عمل لیفت سینه اضافه کنید.

برای زیبایی سینه کدام یک بهتر است؟

اگر از اندازه، شکل یا افتادگی سینه خود ناراضی هستید چه کار می‌کنید؟ کدام روش جراحی سینه برای شما مناسب است؟ بسته به آنچه می‌خواهید به دست آورید، چندین گزینه جراحی در دسترس شما هستند. دو مورد از رایج ترین روش ها بزرگ کردن سینه و لیفت سینه است. در نهایت برای تعیین اینکه چه روشی با اهداف شما مطابقت دارد، مشاوره با یک جراح پلاستیک دارای مجوز که در جراحی زیبایی سینه تخصص دارد، لازم است.

جمع بندی

پروتز سینه، اندازه سینه را افزایش می‌دهد، در حالی که لیفت باعث کاهش افتادگی می‌شود. این دو روش همچنین ممکن است با هم انجام شوند تا شکل، موقعیت و اندازه سینه مورد نظر شما به دست آید. اما باید تفاوت پروتز سینه با لیفت سینه را هم بدانید. دکتر وحید حریری، جراح پستان و فلوشیپ جراحی زیبایی، می‌تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید کدام روش برای شما بهترین است یا هر دو مناسب هستند یا خیر.

فلوشیپ جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی تهران

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *