جراحی سینه

جراحی سینه

امروزه عمل های جراحی زیبایی به خصوص عمل جراحی زیبایی سینه رواج بسیاری دارند و محبوبیت پیدا کرده اند. اگر به علت بیماری بخشی یا کل بافت سینه های خود را از دست داده اید یا به هر علتی از اندازه و فرم سینه های خود راضی نیستید، انجام این جراحی کمک به سزایی به شما خواهد کرد.

جراحی سینه چیست؟

جراحی سینه نوعی عمل جراحی است که در آن سینه های زن یا مرد را اصلاح می کنند. چنین جراحی هایی به دلایل مختلفی انجام می شوند، برخی از آنها به دلایل زیبایی مانند بازسازی سینه برای جوان تر به نظر رسیدن یا افزایش اندازه آن انجام می شوند. برخی دیگر از نظر پزشکی ضروری هستند، مانند کوچک کردن سینه به علت کمردرد یا جراحی بازسازی سینه بعد از سرطان.

جراحی سینه برای چه افرادی مناسب است؟

عمل زیبایی سینه را در هر سنی می توان انجام داد. معمولا پس از 18 سالگی که بلوغ کامل صورت گرفته است و سینه ها رشد کرده اند، قابل انجام است. افرادی که سینه های بزرگ یا کوچکی دارند و به هر علتی از اندازه و فرم سینه های خود رضایت ندارند و یا دچار عدم تقارن سینه هستند پس از مشورت با پزشک می توانند تحت این عمل جراحی قرار بگیرند. همچنین افرادی که سینه هایشان در اثر سرطان و عمل جراحی نیاز به بازسازی دارند نیز می توانند تحت این عمل جراحی قرار بگیرند.

عمل زیبایی سینه چیست؟

عمل زیبایی سینه انواع مختلفی دارد و با هدف بزرگ کردن، کوچک کردن و یا بازسازی آن انجام می گیرد. این اعمال جراحی موجب زیباتر شدن و اصلاح فرم سینه ها متناسب با بدن می شوند و اعتماد به نفس فرد را افزایش می دهند.

انواع جراحی زیبایی سینه

به طور کلی سه دسته کلی از جراحی های زیبایی که بر روی سینه ها انجام می شوند (که ماموپلاستی نیز نامیده می شود) وجود دارد:

  • بزرگ کردن سینه
  • کوچک کردن سینه
  • بازسازی سینه

انواع عمل زیبایی سینه

پروتز سینه

انجام عمل پروتز سینه یکی از راه های بزرگ کردن سینه برای بهبود ظاهر یا بازسازی آن از طریق جایگذاری پروتز است. پروتز سینه (Breast Prosthesis) یک فرم مصنوعی سینه است که جایگزین کل بافت سینه یا بخشی از آن می شود.

ماموپلاستی

به طور کلی عمل ماموپلاستی یک روش جراحی برای تغییر شکل دادن پستان است.

تغییر شکل سینه به 3 صورت می تواند انجام شود:

  • کوچک کردن حجم
  • افزایش دادن حجم
  • تغییر شکل دادن به منظور ترمیم

کوچک کردن سینه (ماموپلاستی کاهشی)

ماموپلاستی کاهنده (Reduction Mammoplasty) عملی است که در آن حجم سینه را کاهش می دهند و فرم آن را اصلاح می کنند. جراحی کوچک کردن سینه اغلب در زنان با سینه های بزرگ و سنگین که ناراحتی قابل توجهی از جمله گردن درد، کمردرد و بی حسی یا ضعف به دلیل وزن سینه ها را تجربه می کنند، به کار می رود. در طی این روش، پوست، چربی و بافت اضافی سینه برداشته می شود.

بزرگ کردن سینه (ماموپلاستی افزایشی)

ماموپلاستی افزایشی (augmentation mammoplasty) روشی برای بزرگ کردن سینه از طریق استفاده از پروتز یا تزریق چربی است. عمل ماموپلاستی افزایشی یکی از جراحی های زیبایی پرکاربرد و موثر بین زنان است. این عمل برای زیباسازی سینه، جایگزینی بافت های آسیب دیده و اصلاح نتیجه جراحی قبلی به کار می رود.

لیفت سینه (ماستوپکسی)

عمل ماستوپکسی (که معمولاً به آن لیفت سینه گفته می‌شود) یک روش جراحی است که در آن سینه‌ هایی که افتادگی دارند به بالا کشیده می شوند تا فرم بهتری بگیرد. در این عمل جراحی با برداشتن پوست اضافی که باعث افتادگی سینه شده است و همچنین سفت کردن بافتی که سینه را احاطه کرده است، شکل زیباتری به سینه ها می بخشند.

لیفت سینه زنان

آنکوپلاستی

جراحی انکوپلاستی روشی برای بیماران مبتلا به سرطان سینه است که جراحان برداشتن توده سرطانی (لومپکتومی یا ماستکتومی جزئی) و تکنیک های جراحی پلاستیک (جراحی ترمیمی) را همزمان انجام می دهند و پستان را حفظ می کنند. این نوع عمل جراحی به بیماران این اطمینان را می دهد که می توانند سرطان خود را از بین ببرند و در عین حال ظاهر فیزیکی سینه های طبیعی خود را در طی یک عمل جراحی حفظ کنند، بدون اینکه سینه دچار انحراف یا عدم تقارن شود.

بازسازی سینه بعد از سرطان

بازسازی سینه می تواند ماه ها یا حتی سال ها پس از ماستکتومی یا لامپکتومی انجام شود. در حین بازسازی، یک جراح پلاستیک با استفاده از پروتز سینه، فلپ بافتی از جای دیگر بدن شما (بازسازی اتولوگ) یا هر دو، سینه ها را شکل می دهد.

افزایش سایز سینه

افزایش سایز سینه با روش تزریق چربی یا استفاده از پروتز می تواند انجام شود. تزریق چربی یکی از روش های ایمن است که در آن چربی از ناحیه دیگری از بدن شما برداشته می شود و به سینه ها تزریق می گردد. در روش استفاده از پروتز، با استفاده از برش مناسب در سینه ها، پروتز را جایگذاری می کنند.

عمل زیبایی سینه مناسب چه افرادی است؟

همه افراد می توانند کاندید این عمل باشند، به جز بیماری های نادر مانند روماتولوژی یا افرادی که ریسک بالایی برای عمل های جراحی دارند.

عوارض جراحی زیبایی سینه

عمل بزرگ کردن یا کوچک کردن سینه خطر جدی برای بیماران ندارد و ریسک آن فقط در حد همان خطرات معمولی بیهوشی عمومی می باشد. خطراتی مثل ورم سینه، باز شدن بخیه ها و عفونت بخیه ها نیز وجود دارند که بسیار نادر هستند و درصورت توانمندی جراح اتفاق نمی افتند.

عوارض جراحی زیبایی سینه+__

هزینه عمل زیبایی سینه

هزینه جراحی سینه به روش جراحی ، تخصص و تجربه جراح بستگی دارد. همچنین هزینه هایی برای بیهوشی، امکانات، آزمایشات، لباس، نسخه ها و دستمزد جراح وجود دارند که با توجه به آن که عمل جراحی در بیمارستان یا کلینیک انجام شود، متفاوت هستند.

جراح زیبایی سینه در تهران 

یکی از مهمترین فاکتورها در انتخاب دکتر جراح زیبایی سینه، سطوح تحصیلاتی و درجات علمی ایشان است. علاوه بر آن یک جراح سینه توانمند باید همواره دانش خود را به روز کند و با تکنیک های جراحی روز دنیا همگام شود. دکتر وحید حریری بهترین جراح زیبایی سینه در تهران است که به خواسته های شما گوش می دهد و روش هایی را پیشنهاد می دهد که برای سلامتی و بدن شما بهترین است. جراح شما باید به شما احساس اطمینان، امنیت و آرامش بدهد و از مشاوره تا زمان بهبودی شما همراه شما باشد.

جمع بندی

زنانی که از فرم و اندازه های سینه های خود رضایت ندارند، می توانند با انجام عمل جراحی زیبایی پستان ظاهر جوان تر و زیباتری را ایجاد کنند. این عمل جراحی تاثیر قابل توجهی بر ایجاد اندام متناسب و افزایش اعتماد به نفس در زنان دارد.

فلوشیپ جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی تهران

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *