عمل لیفت سینه درد دارد؟

عمل لیفت سینه درد دارد؟

اگر به فکر لیفت سینه بوده اید، احتمالاً از خود پرسیده اید که روند بهبودی لیفت سینه شامل چه مواردی می شود. یکی از بزرگترین نگرانی های بیماران ما در مورد لیفت سینه، درد همراه با آن است. از خود می پرسند عمل لیفت سینه درد دارد یا علت درد بعد از عمل لیفت سینه چیست؟ اما ما اینجا هستیم تا به شما بگوییم که لازم نیست از ناراحتی و درد بعد از لیفت سینه بترسید چرا که کاملاً قابل کنترل است. بیایید به این موضوع بپردازیم که لیفت سینه چیست و چگونه می توانید ناراحتی خود را پس از جراحی به بهترین شکل مدیریت کنید.

عمل لیفت سینه چگونه انجام می شود؟

لیفت سینه یک روش جراحی زیبایی است که شامل بالا کشیدن و لیفت موقعیت سینه‌ ها و بهبود ظاهر آن ها می باشد. بر خلاف سایر روش های عمل زیبایی سینه، لیفت سینه به هیچ وجه باعث افزایش یا کاهش سایز سینه شما نمی شود، بلکه لیفت سینه به سادگی شکل و ظاهری دلپذیرتر ایجاد می کند که فرم طبیعی شما را بهتر می سازد.

جراحی لیفت سینه شما کاملاً متناسب با شما، بدن شما و نتایج دلخواه شما خواهد بود. لیفت سینه شما تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. پس از به خواب رفتن، جراح شما مجموعه ای از برش ها را در اطراف سینه ایجاد می کند، که از طریق آنها می تواند سینه ها را بهتر شکل دهد تا شکل کلی و موقعیت آنها روی قفسه سینه بالاتر رود. سپس قسمت برش های شما را بخیه می زند و روند بهبودی شما آغاز می شود.  روش دیگر بالا کشیدن سینه، لیفت سینه با لیزر است که با تابش نور لیزر به بافت سینه عمل می کند.

آیا لیفت سینه درد دارد؟

یکی از سوالات رایج مردم در مورد جراحی لیفت سینه درمورد درد عمل لیفت سینه است. این افراد می پرسند که عمل لیفت سینه درد دارد یا خیر. در پاسخ باید بگوییم بله عمل لیفت سینه درد دارد. هر زمان که جراحی می کنید، احتمالاً کمی ناراحتی مرتبط با این عمل را تجربه خواهید کرد و بیماران معمولاً درد لیفت سینه را “متوسط” توصیف می کنند. اما باید بدانید که لازم نیست این درد را به تنهایی تحمل کنید. برای مطالعه بیشتر درمورد عوارض بعد از عمل لیفت سینه بر روی متن لینک داده شده کلیک کنید. دکتر وحید حریری، جراح پستان و فلوشیپ جراحی زیبایی ،می تواند با تکنیک های به روز و تجربه خود این ناراحتی که واقعاً احساس می کنید را به حداقل برساند.

درد لیفت سینه

مراقبت از درد بعد از عمل لیفت سینه

طبیعی است که در چند روز اول پس از عمل کمی احساس خستگی خواهید کرد: اثرات بیهوشی، مصرف انرژی بدن برای بهبودی، به علاوه یک شب بی خوابی قبل یا بعد از جراحی همگی با هم ترکیب می شوند و موجب خستگی بعد از جراحی لیفت پستان می شوند. پس از چند روز متوجه خواهید شد که خواب شما بهبود می یابد، خستگی شما برطرف می شود و احساس هوشیاری و انرژی بیشتری خواهید داشت. بیماران معمولاً پس از حدود شش هفته بهبودی اولیه و پس از حدود سه تا شش ماه بهبودی کامل پیدا می‌ کنند. دکتر حریری فهرستی از دستورالعمل های مراقبت بعد از عمل لیفت سینه در اختیار شما قرار می دهد تا اطمینان حاصل شود که روند بهبودی سریع و آسانی دارید:

1. عدم فعالیت سنگین

بخش مهمی از بهبودی پس از جراحی سینه، بازگشت تدریجی به فعالیت نرمال است. در هفته اول بعد از عمل مهم است که استراحت کنید و فعالیت های روزانه و سبک خود را انجام دهید. به طور کلی توصیه می شود که چرخیدن یا خم شدن بیش از حد را انجام ندهید و از بلند کردن وسایل سنگین خودداری کنید. اما همچنان سعی کنید انجام فعالیت های روزانه و سبک را حفظ کنید و بی تحرک نمانید.

2. استفاده از سوتین طبی

پوشیدن سوتین طبی یکی از رایج ترین توصیه ها پس از جراحی بالا کشیدن سینه است. پزشکان به طور کلی به زنان توصیه می کنند حداقل در چند هفته اول از آن استفاده کنند. این سینه بند به گونه ای طراحی شده است که به اندازه کافی راحت و نرم باشد تا پس از عمل شما باعث تحریک نشود، اما در عین حال به اندازه کافی حمایت کننده باشد.

سوتین بعد از لیفت سینه

3. مصرف داروها

داروهای تجویزی را طبق دستور مصرف کنید. داروهای مسکن در دوزهای کم، امکان تسکین درد را بدون ایجاد رقیق شدن خون یا خونریزی فراهم می کنند. بسیاری از جراحان دیگر، ممکن است مصرف داروهای مسکن مانند ایبوپروفن را در چند روز اول بهبودی برای کاهش تورم و کمک به عملکرد بهتر داروهای تجویزی شما توصیه کنند.

قرص های درد لیفت سینه

داروها و مسکن های کاهش درد بعد از لیفت سینه

در طول عمل، شما معمولاً تحت بیهوشی عمومی خواهید بود. پس از انجام عمل، برای شما داروی مسکن تجویز می شود که درد بعد از لیفت سینه را تا سطح قابل تحملی کاهش می دهد. میزان درد شما به عوامل متعددی از جمله میزان عمل لیفت سینه و آستانه تحمل شما بستگی دارد.اما با این حال و با وجود این متغیرها، دردی که پس از عمل حس می کنید با داروهای مسکن و ضدالتهاب قابل کنترل خواهد بود.

درد بعد از عمل لیفت سینه

در حالی که ناراحتی یا درد پس از جراحی قابل انتظار است، زنان معمولاً ذکر می کنند که جراحی لیفت سینه بسیار کمتر از آنچه که انتظار داشتند دردناک است. عموماً افراد اظهار می‌ کنند که بیشتر «ناراحتی یا درد محدود به برش‌ها» است، نه درد درون سینه‌ یا بالای قفسه سینه.

جمع بندی

از آنجایی که در جراحی لیفت سینه بر روی پستان برش هایی ایجاد می شود، همیشه ناراحتی بعد از عمل وجود خواهد داشت و باید گفت که عمل لیفت سینه درد داد. میزان درد پس از جراحی از بیمار به بیمار دیگر بسیار متفاوت است، با این حال، در اکثر بیماران لیفت سینه به طرز شگفت انگیزی قابل تحمل است. مهم است اقدامات لازم را که می توانید بعد از عمل جراحی انجام دهید تا روزهای اول را بهتر تحمل کنید. بیشتر ناراحتی های بعد از عمل به دلیل تورم است که پوشیدن سوتین فشاری به کاهش تورم و تسکین درد بسیار کمک خواهد کرد. دکتر وحید حریری فوق تخصص جراحی سینه در کنار شماست تا با کمترین درد و عارضه ای این جراحی را امنجام دهید.

فلوشیپ جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی تهران

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *