عمل ماموپلاستی چند ساعت طول میکشد؟

عمل ماموپلاستی چند ساعت طول میکشد

جراحی کوچک کردن سینه یکی از بالاترین میزان رضایت را در بین تمام اعمال جراحی زیبایی دارد. عمل زیبایی تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود، به این معنی که شما در طول مدت جراحی در خواب خواهید بود. با توجه به هدف شما از انجام این عمل، مدت زمان آن متفاوت خواهد بود. در این مقاله سعی شده است تا به این پرسش که عمل ماموپلاستی چند ساعت طول میکشد؟ پاسخ داده شود. لذا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

عمل ماموپلاستی چیست؟

شکل و اندازه سینه‌ ها نقش مهمی در استایل بدن زنان دارد، بنابراین بسیاری از زنان برای داشتن سینه‌ های بی‌ نقص تحت عمل جراحی زیبایی سینه قرار می‌گیرند. بزرگ شدن سینه می‌تواند به دلیل وراثت یا تغییرات فیزیکی پس از زایمان باشد. با این حال، شما می‌توانید اندازه سینه های خود را از طریق جراحی کوچک کردن سینه، که به عنوان ماموپلاستی کاهشی نیز شناخته می‌شود، کاهش دهید. همچنین اگر سینه های شما کوچک است می‌توانید عمل ماموپلاستی افزایشی را انجام دهید.

 

مدت زمان عمل ماموپلاستی سینه

متوسط جراحی ماموپلاستی می‌تواند دو تا چهار ساعت طول بکشد. جراح شما ممکن است بتواند تخمینی از مدت زمان انجام عمل خاص شما ارائه دهد.

پذیرش

قبل از جراحی، شما با جراح خود ملاقات خواهید کرد تا در مورد سابقه پزشکی خود، از جمله اینکه آیا یک توده از سینه خود برداشته اید یا هر بیماری دیگری که بر سینه شما تأثیر می‌گذارد، صحبت کنید. جراح شما همچنین در مورد سابقه پزشکی خانواده شما سوال خواهد کرد. در مورد سابقه پزشکی خود و اینکه چرا می خواهید کوچک کردن سینه را انجام دهید، با جراح کاملاً صحبت کنید. آماده باشید تا در مورد مسائل عاطفی که در مورد سینه‌ هایتان، احساس فیزیکی سینه‌ هایتان نسبت به شما، و هر شرایط فیزیکی که داشته‌ اید، صحبت کنید.

جراح ممکن است از سینه‌ های شما عکس بگیرد، آن‌ ها را اندازه‌ گیری کند و در مورد اینکه چه سایزی را مدنظر دارید، با شما صحبت می‌کند. همچنین با آماده شدن برای جراحی و برنامه ریزی برای بهبودی خود آشنا خواهید شد. ممکن است قبل از جراحی ماموگرافی و معاینه پستان انجام دهید. در طول مشاوره، جراح شما در مورد عادات شما، از جمله اینکه آیا سیگار می کشید و چه داروهایی مصرف می کنید، می پرسد. ممکن است مجبور شوید برای مدتی قبل و بعد از جراحی سیگار را ترک کنید تا از بهبودی مناسب اطمینان حاصل کنید. همچنین ممکن است مجبور شوید مصرف برخی داروها از جمله آسپرین یا سایر داروهای ضد التهابی را متوقف کنید. جراح شما دستورالعمل هایی را در مورد کارهایی که باید انجام دهید به شما می‌دهد.

آمادگی قبل از عمل

شما باید در فرم بدنی خوبی باشید تا مطمئن شوید که به روشی که باید بهبود می‌یابید، بنابراین دستورالعمل‌ های جراح خود را قبل و بعد از جراحی ماموپلاستی سینه دنبال کنید. قبل از جراحی، خانه خود را برای بهبودی آماده کنید. همچنین این موارد را در دست داشته باشید:

  • حوله تمیز
  • پیراهن های گشاد و راحت
  • پمادها یا کرم های مخصوص که توسط جراح شما برای محل برش توصیه شده است.

همچنین باید یک همراه داشته باشید که اگر در بیمارستان نمی‌مانید، شما را به خانه برساند و حداقل شب اول بعد از عمل کنار شما بماند.

مدت زمان اتاق عمل بعد عمل ماموپلاستی

اتاق عمل و جراحی

در هنگام جراحی ماموپلاستی بیهوشی عمومی دریافت خواهید کرد، به این معنی که در طول عمل به خواب خواهید رفت. جراحی کوچک کردن سینه حدود 2 تا 4 ساعت و گاهی بیشتر طول می‌کشد. دکتر وحید حریری، جراح ماهر پستان و فلوشیپ جراحی زیبایی، می‌تواند از یکی از چند روش جراحی بسته به شکل و اندازه سینه های شما استفاده کند.

ریکاوری

دوره نقاهت پس از ماموپلاستی به اندازه جراحی و وضعیت جسمانی کلی فرد بستگی دارد. با این حال، معمولا حدود 2-4 هفته طول می‌کشد. بنابراین، اگر قصد انجام ماموپلاستی را دارید، باید حداقل 15 روز از محل کار خود مرخصی بگیرید. همچنین اجتناب از فعالیت های سنگین به مدت دو ماه پس از جراحی ضروری است و مراقبت های معمول باید تا 6 ماه ادامه یابد. اگر به یاد داشته باشید که در این مرحله درد خفیفی وجود دارد، مفید خواهد بود و می توانید از داروهای مسکن تجویز شده برای کنترل آن استفاده کنید.

ریکاوری بعد عمل ماموپلاستی

مدت زمان بستری برای عمل ماموپلاستی چقدر است؟

بسته به مورد شما، ممکن است جراحی ماموپلاستی سینه را در یک مرکز سرپایی انجام دهید، یا ممکن است مجبور باشید حداقل یک شب در بیمارستان بمانید.

وقتی عمل جراحی تمام شد، پزشک سینه‌ های شما را با بانداژ و یک سوتین جراحی می‌بندد تا آنها را محکم نگه دارد. همچنین، برای جلوگیری از تجمع خون و مایعات زیر پوست، یک درن در بدن شما قرار می‌گیرد. معمولاً پزشک بلافاصله پس از جراحی به شما یک مسکن و مقداری آنتی بیوتیک می‌دهد تا از درد و عفونت بعدی جلوگیری کند. در چند روز اول پس از ماموپلاستی، درد شدید، تورم، کبودی، سفتی و حساسیت را در تمام قفسه سینه تجربه خواهید کرد. این روزها مصرف داروهای تجویز شده، پوشیدن سوتین جراحی و پرهیز از فعالیت های سنگین ضروری است.

مدت زمان بستری برای عمل ماموپلاستی

عمل ماموپلاستی بطور کلی چقدر طول می کشد؟

به طور کلی، جراحی حدود سه تا چهار ساعت طول می‌کشد. برداشتن حجم اضافی سینه (چربی و بافت غدد)، ایجاد یک کانتور زیبایی شناختی و بستن زخم برای به حداقل رساندن جای زخم می‌تواند در برخی از بیماران به زمان بیشتری نیاز داشته باشد. همچنین بیمارانی که سینه های بسیار بزرگ دارند ممکن است به جراحی پیچیده تری نیاز داشته باشند. جراح ممکن است قبل از کوچکتر کردن سینه هاله (ناحیه تیره تر اطراف نوک پستان) و نوک پستان را بردارد و بعد از کوچک شدن سینه دوباره آنها را برگرداند.

ما یک روش اختصاصی داریم که خط عمودی در ماموپلاستی کاهشی ندارد و برای بسیاری به جهت مخفی شدن خط عمل در زیر سینه جذاب است. این روش فقط توسط تیم دکتر حریری انجام می شود و مزیت نسبی ماست.

جمع بندی

جراحی ماموپلاستی می‌تواند به شما کمک کند با شکل سینه‌ ای که مناسب‌ تر با بدن و سبک زندگی شما باشد، زندگی خود را آغاز کنید. به طور کلی، آنچه ما در این مقاله به آن پاسخ دادیم این بود که عمل ماموپلاستی چند ساعت طول میکشد؟ عمل ماموپلاستی حداقل دو ساعت طول می‌کشد. مانند هر عمل زیبایی، مدت زمان ماموپلاستی ممکن است با توجه به نیازهای فردی بیمار و همچنین نوع جراحی متفاوت باشد.

فلوشیپ جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی تهران

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *