مدت زمان استفاده از سوتین ماموپلاستی

مدت زمان استفاده از سوتین ماموپلاستی

قبل و بعد از هر جراحی سینه که انجام می دهید، اقدامات مهمی برای مراقبت از سینه و کمک به روند بهبودی مورد نیاز است. علاوه بر رعایت تمام نکات مراقبت های پس از عمل، استفاده از سوتین ماموپلاستی امری ضروری است. به همین دلیل مدت زمان استفاده از سوتین ماموپلاستی هم مهم است که تا چه زمانی بعد از عمل ماموپلاستی باید از سوتین ماموپلاستی استفاده بکنیم. برای پاسخ به این پرسش پیشنهاد می کنم تا انتهای این مقاله با ما باشید.

سوتین ماموپلاستی چیست؟

سوتین جراحی ماموپلاستی یک لباس ضروری برای افرادی است که به تازگی  عمل ماموپلاستی را انجام داده اند یا در حال بهبودی هستند. این سوتین ها به گونه ای طراحی شده اند که نیازهای شما را پس از عمل برآورده می کنند و در عین راحتی، از سینه ها حمایت می کنند.

سوتین ماموپلاستی چیست؟

استفاده از سوتین بعد از عمل ماموپلاستی ضروری است؟

نیاز است که پس جراحی زیبایی سینه از سوتین مناسب و طبی استفاده کنید، زیرا تضمین می کند که وزن سینه به درستی پشتیبانی می شود. این پشتیبانی، به حفظ شکل ایده آل سینه در حین بهبودی کمک می کند. همچنین درد و تورم را کنترل می کند در حالی که پانسمان شما را در جای خود نگه می دارد. در نتیجه پوشیدن یک سوتین مناسب، راحت و حمایت کننده پس از جراحی سینه، برای دستیابی به شکل سینه زیبا و مطلوب امری الزامی است.

درخواست مشاوره تخصصی

برای درخواست مشاوره  توسط دکتر وحید حریری جراح پستان فرم زیر را پر کنید.

مدت زمان استفاده از سوتین ماموپلاستی چقدر است؟

شما باید سوتین مخصوص خود را به مدت 24 ساعت در روز به مدت شش هفته، بلافاصله پس از جراحی بپوشید.

انواع سوتین مناسب بعد از عمل ماموپلاستی

بلافاصله پس از جراحی، سینه‌ های شما متورم و حساس می‌ شوند، بنابراین باید از یک سینه‌ بند فشاری طبی و بدون سیم، که به آن سوتین جراحی نیز می‌گویند، استفاده کنید. هر سوتینی که ویژگی های مد نظر جراح را داشته‌ باشد، پس از عمل جراحی بزرگ کردن سینه یا کوچک کردن سینه مناسب است.

سوتین های بعد از عمل ماموپلاستی چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟

برخی از ویژگی های کلیدی که یک سوتین مناسب پس از جراحی پستان باید داشته باشد، عبارتند از:

  • بدون سیم

اکثر سوتین های بعد از عمل بدون سیم هستند. سیم می تواند به پوست پستان شما آسیب برساند، درحالی که ممکن است متوجه آن نشوید.

  • پارچه نرم

به عنوان یک قاعده کلی، هر چه پارچه سوتین نرم تر باشد، احساس راحتی بیشتری خواهید داشت. از پارچه های سفت و سخت دوری کنید و به دنبال ترکیبات کشسان، نخی و بدون پلاستیک باشید.

  • قابلیت تنظیم

اکثر سوتین های بعد از عمل باید دارای بند و قفل قابل تنظیم باشند. در صورتی که سوتین از جلو قابل تنظیم باشد، نیازی به پیچاندن یا کشش آن ندارید.

  • بند بلند

سینه بندی را پس از عمل انتخاب کنید که بند بلندتری داشته باشد. چرا که نسبت به سوتین با بند کوتاه که می تواند سفت و چروک شود، محدودیت کمتری ایجاد می کند.

یکی از سخت ترین مواردی که باید محاسبه کرد اندازه سوتینی است که پس از عمل و تغییر سایز پستان به آن نیاز دارید. بنابراین نیاز است که از پزشک خود در مورد میزان تورم بعد از عمل و سایز سوتین مورد نیاز خود سوال کنید.

سوتین بعد از عمل ماموپلاستی

بهترین سوتین بعد از عمل ماموپلاستی کدام است؟

پس از جراحی، با بهبودی سینه ها به حمایت بیشتری نیاز خواهید داشت. پیدا کردن یک سوتین مناسب که این حمایت لازم را ارائه می دهد، سینه های شما را در حین بهبودی بالا نگه می دارد. در حین خرید این سوتین طبی باید دقت کنید پارچه آن فوق العاده راحت، قابل تنفس و با کیفیت باشد.

سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی کدام است؟

به سوتین مخصوص بعد از جراحی ماموپلاستی، سوتین طبی یا جراحی می گویند. این سوتین می تواند پانسمان زخم را در جای خود نگه دارد، حرکت پروتز را محدود کند، از بافت سینه محافظت کند، به کاهش تورم کمک کند و به طور کلی روند بهبودی را سرعت بخشد. طبق نظر دکتر وحید حریری، جراح پستان و فلوشیپ جراحی زیبایی، نیم تنه های ورزشی نیز همین کاربرد را دارند و به شما کمک می‌ کنند تا در سریع‌ ترین زمان ممکن به فعالیت‌ های عادی بازگردید.

سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی

قیمت سوتین بعد از عمل ماموپلاستی 

قیمت سوتین طبی ماموپلاستی بسته به نوع، جنس و برند آن متفاوت دارد. این نوع سوتین جهت استفاده برای ریکاوری بعد از جراحی پروتز سینه، کوچک کردن سینه و برخی از انواع دیگر عمل ماموپلاستی به کار می رود.

مراکز فروش سوتین طبی در تهران

خرید سوتین بعد از عمل ماموپلاستی یکی از دغدغه های اصلی بعد از عمل است که از کجا خریداری کنیم. شما می توانید پس از مشورت با جراح و انتخاب نوع سوتین مناسب پس از جراحی، آن را از مراکز معتبر حضوری و آنلاین فروش سوتین طبی در تهران خریداری نمایید.

جمع بندی

سوتین طبی ماموپلاستی باید از پارچه فشرده نرم ساخته شده باشد، اما به اندازه کافی قوی باشد که از سینه شما در حین بهبود و تغییر شکل آن حمایت کند. سوتین مناسب یا بهترین سوتین بعد از عمل ماموپلاستی می تواند پانسمان زخم را در موقعیت خود نگه دارد و موجب محافظت از بافت سینه، کمک به کاهش تورم سینه ها و تسریع در بهبودی گردد. لذا مدت زمان استفاده از سوتین ماموپلاستی برای بعد از بسیار مهم است که در این مقاله درمورد مدت زمان آن توضیح داده شد.

فلوشیپ جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی تهران

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *