مراقبت های بعد از پروتز سینه

مراقبت های بعد از پروتز سینه

شما مخاطب گرامی در حال مطالعه مقاله مراقبت های بعد از پروتز سینه در سایت دکتر حریری، جراح پستان و فلوشیپ جراحی زیبایی هستید. همانطور که می‌دانید زنان به دلایل مختلفی اقدام به انجام جراحی های زیبایی سینه مثل پروتز کردن سینه می‌کنند. صرف نظر از دلیل شما، پروتز پستان شما نتایج مورد نظر شما را به همراه خواهد داشت. با این حال، بهترین نتایج اغلب به مدت زمان بهبودی و مراقبتهای خاص نیاز دارند. بنابراین توصیه می‌کنیم در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا با آگاهی بیشتری دوران نقاهت بعد از عمل پروتز سینه و مراقبت های بعد از پروتز سینه را پشت سربگذارید.

مراقبت های پروتز سینه

بعد از عمل پروتز، شما یک پانسمان با گازاستریل خواهید داشت که برش شما را می‌پوشاند (برش جراحی). این پانسمان توسط سوتین یا نوار شفاف در جای خود ثابت می‌شود. همچنین ممکن است هنگام خروج از بیمارستان یک درن در محل عمل خود داشته باشید. این یک درن پلاستیکی است که در قفسه سینه شما قرار داده می‌شود تا مایع جراحی شما را تخلیه کند. درن معمولاً 1 تا 2 هفته پس از جراحی برداشته می‌شود. پرستار شما قبل از رفتن به خانه به شما یاد می‌دهد که چگونه از آن مراقبت کنید.

مراقبت های پروتز سینه

بهبودی اولیه بعد از پروتز پستان معمولاً یک تا دو هفته و بهبودی طولانی مدت تقریباً سه ماه طول می‌کشد. در چند روز اول، بیماران ممکن است در حالی که در تختخواب هستند (نحوه خوابيدن بعد از پروتز سينه) یا زمانی که قادر به شرکت در فعالیت‌ های معمول نیستند، احساس خستگی کنند. اگر مطمئن نیستید که چگونه آن زمان را بگذرانید، نگران نباشید. شما همچنان می‌توانید از بهبودی خود نهایت استفاده را ببرید و در عین حال استراحتی را که برای بهبودی نیاز دارید به خودتان بدهید تا با بدن جدید خود سازگار شوید.

هفته اول

در چند روز اول بهبودی پس از عمل، احتمالاً خستگی و درد را تجربه خواهید کرد، که به معنای صرف زمان زیادی برای خوابیدن و استراحت روی مبل یا در رختخواب است. دو روز پس از جراحی مجاز به دوش گرفتن خواهید بود، اما باید به دور از دوش و از آب ولرم استفاده کنید. در این زمان ممکن است بتوانید هر گاز و سوتین فشاری خود را بردارید، اما سوتین جراحی را باید بلافاصله پس از دوش گرفتن استفاده کنید. در این مدت داشتن یک دوست یا یکی از اعضای خانواده برای کمک به شما در انجام فعالیت‌های روزانه و کارهایی که نیاز به استفاده از قسمت بالایی بدن شما دارند، مانند تهیه غذا و شستن ظروف می‌تواند مفید باشد.

هفته اول مراقبت های پروتز سینه

این دوره بهبودی زمان خوبی برای تماشای برنامه‌ ها و فیلم‌ های موردعلاقه‌ تان است یا هر برنامه جدیدی را که قصد تماشای آن را داشته‌ اید بررسی کنید. شما نباید تا 10 روز پس از عمل خود در محل کار، مدرسه یا فعالیت های فوق برنامه شرکت کنید. تا دو هفته پس از جراحی پروتز از بلند کردن، هل دادن یا کشیدن وسایل سنگین‌ خودداری کنید. حتما از فعالیت‌های شدیدی که فشار خون و نبض را بالا می‌برند یا نیاز به استفاده بیش از حد از بازوها و قفسه سینه دارند، خودداری کنید. بهبود زخم باید حدود 10 روز پس از عمل شما کامل شود.

هفته دوم

در هفته دوم ممکن است همچنان احساس درد و تورم خفیفی داشته باشید، اما بخش سخت آن تمام شده است. به پرهیز از انجام کارهای سنگین بدنی، به خصوص کارهایی که نیاز به بلند کردن اجسام سنگین دارند، ادامه دهید. درد بعد از پروتز سینه بستگی به عوامل مختلفی دارد که ما در یک مقاله جداگانه آن را برای شما توضیح داده این پیشنهاد می کنم برای مطالعه مقاله بر روی متن لینک داده شده کلیک کنید.

هفته سوم

در این مرحله، باید به سر کار یا مدرسه برگردید، اگرچه هنوز هم باید در مورد تمرینات بالاتنه و فعالیت بدنی محتاط باشید. با گذشت زمان، می‌توانید به تدریج سطح فعالیت خود را افزایش دهید. تا زمانی که پزشک به شما بگوید مشکلی ندارد، از پوشیدن سوتین زیر سیمی خودداری کنید، زیرا استفاده از سیم زیرین خیلی زود می‌تواند روی موقعیت ایمپلنت ها و نتایج طولانی مدت شما تأثیر بگذارد. بهبودی کامل تا حدود سه ماه پس از جراحی ادامه خواهد داشت و با ادامه سازگاری بدن شما، کاری برای انجام دادن باقی نمی ماند جز اینکه از بدن جدید خود لذت ببرید و با اعتماد به نفس آن را به رخ بکشید.

هفته چهارم

در این مرحله میتوانید به انجام انواع کارهای خود بازگردید، با این حال، اگر ورزش یا زایمان باعث تورم یا درد سینه‌ هایتان شد، حتماً آن را متوقف کنید و کمی استراحت کنید. برش های شما باید در این مرحله به طور کامل بهبود یابد. درمورد ورزش بعد از پروتز سينه ما بطور مفصل در یک مقاله جداگانه توضیح داده ایم پیشنهاد می کنم برای دستیابی به یک نتجیه خوب مقاله ما را بخوانید.

دوران نقاهت پروتز سینه چقدر است؟

در حالی که بهبودی پس از عمل جراحی بزرگ می‌تواند دلهره آور باشد، اعتماد به نفس و شادی تازه یافته شده توسط نتایج زیبا و طبیعی شما ارزشش را دارد. به طور متوسط، دوره نقاهت پروتز سینه معمولاً حدود چهار تا شش هفته طول می‌کشد. برای مطالعه بیشتر می توانید بر روی متن لینک داده شده کلیک کنید.

دوره نقاهت پروتز کردن سینه

مراقبت بعد از پروتز سینه

پس از جراحی پروتز پستان، پزشک شما برای مراقبت و تسریع در بهبودی پس از عمل، دستورالعمل هایی می‌دهد که باید رعایت کنید:

  • نحوه خوابیدن

به گفته سایت westcountyplasticsurgeons برای بهبودی سریع تر پس از عمل پروتز به شما توصیه می‌شود تا هفته ها به پشت بخوابید، نه به شکم یا پهلو. درمورد نحوه خوابیدن بعد از پروتز پستان بالا به شما توضیح دادیم.

  • نحوه استحمام
  • تا 48 ساعت اول پس از جراحی بزرگ کردن سینه، دوش نگیرید و پانسمان خود را خیس نکنید.
  • با پزشک خود در مورد نحوه دوش گرفتن با درن خود صحبت کنید.
  • حداقل تا 6 هفته پس از جراحی از حمام، جکوزی و استخر خودداری کنید.
  • قبل از استفاده از دئودورانت، لوسیون یا کرم در نزدیکی محل برش با پزشک یا پرستار خود صحبت کنید.
  • بستن سوتین طبی

سوتین های جراحی بعد از جراحی سینه برای حمایت از سینه های جدید استفاده می‌شوند. این سوتین ها ممکن است دارای بند یا نواری باشند که از بالا به پایین فشار می‌آورد تا پروتزها سریعتر به موقعیت دلخواه خود برسند. سوتین طبی باید در دو هفته اول پس از عمل پوشیده شود، به جز مواقعی که نیاز به دوش گرفتن دارید. اینها به عنوان سوتین های فشاری نیز شناخته می‌شوند و سوتین های بدون سیم هستند. آنها بهترین سوتین برای کسانی هستند که عمل بزرگ کردن سینه را انتخاب کرده اند. برای مطالعه بیشتر سوتین طبی بعد از عمل پروتز بر روی متن لینک داده شده کلیک کنید.

  • کمپرس آب سرد

کمپرس سرد و کمپرس یخ می‌تواند به میزان قابل توجهی از ناراحتی و تورم شما پس از بزرگ کردن سینه بکاهد. بنابراین پس از جراحی، کمپرس سرد یا کمپرس یخ (پیچیده شده در حوله) را می‌توان در فواصل 10 دقیقه ای روی سطح سینه قرار داد. برای جلوگیری از تاول های پوستی، کیسه های یخ نباید مستقیماً با پوست تماس داشته باشند. در عوض، هنگام استفاده از کمپرس یخ، از پوست خود با حوله حمام نرم محافظت کنید.

  • ورزش کردن

قبل از شروع ورزش های سنگین، مانند دویدن، دویدن، یا وزنه زدن، با پزشک یا پرستار خود مشورت کنید. هنگامی که ورزش می کنید، حتما یک سوتین نرم و حمایت کننده بپوشید.

  • فعالیت های روزمره

به گفته سایت mskcc شما می توانید بیشتر فعالیت ها را بلافاصله پس از جراحی خود از سر بگیرید، اما در زیر مواردی وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنید

هیچ تمرینی که ماهیچه های سینه شما را سفت می‌کند انجام ندهید. اگر در این مورد سوالی دارید، با پزشک یا پرستار خود صحبت کنید.

به مدت 4 تا 6 هفته هیچ جسم سنگین‌ تر از 2 کیلوگرم را بلند نکنید.

جمع بندی

کاشت سینه یکی از محبوب ترین عمل های جراحی زیبایی سینه است که در سراسر دنیا انجام می‌شود. پس از عمل پروتز پستان ممکن است 4-3 ماه طول بکشد تا بتوانید نتایج نهایی خود را ببینید. این به دلیل این واقعیت است که زمان می‌برد تا ایمپلنت های سینه شما در موقعیت مناسب خود قرار گیرند و تمام تورم های باقیمانده فروکش کنند. شما باید از مسیر بهبودی که در پیش روی شما قرار دارد آگاه باشید و دستورالعمل مراقبت های بعد از پروتز سینه را به خوبی رعایت کنید.

آدرس مطب: میدان آرژانتین خیابان الوند روبروی بیمارستان کسری بن بست آریا پلاک ۲ ساختمان پزشکان آریا طبقه اول
شماره تماس مطب: 02188732902

منابع کمکی:

https://www.columbuscosmetic.com

https://breastaugmentationmontreal.ca

فلوشیپ جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی تهران

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *