تزريق چربی به سینه

تزريق چربی به سینه

در حالی که اکثر بیماران ما یک پروتز را برای افزایش سایز سینه خود انتخاب می کنند، تکنیک های جدیدتر و گزینه های طبیعی تری اکنون در دسترس هستند. پیوند چربی یا تزریق چربی به سینه به عنوان یک گزینه هیجان انگیز و طبیعی برای بزرگ کردن سینه به شمار می رود.

تزریق چربی به سینه یعنی چه؟

در این روش به جای پروتز های سیلیکونی یا نمکی از چربی های بدن خود برای بزرگ کردن سینه و همچنین درمان مواردی مثل عدم تقارن سینه استفاده می شود. در عمل تزریق چربی به سینه، پزشک چربی را از یک یا چند ناحیه بدن شما با لیپوساکشن جمع آوری کرده و به سینه های شما منتقل می کند.

اگر سینه ها دچار افتادگی در نوک پستان شده باشند و با تزریق چربی به سینه ممکن است این مشکل برطرف نشود می توان جراحی لیفت سینه انجام داد یا ترکیب لیفت و پروتز سینه همزمان را انجام داد.

آیا تزریق چربی به سینه خوب است؟

تزریق چربی به سینه می تواند نتیجه ای طبیعی و طولانی مدت با کمترین برش و جای زخم محدود ایجاد کند. بزرگ کردن طبیعی با پیوند چربی نتایج بسیار متفاوتی در مقایسه با بزرگ کردن سینه با پروتز دارد. چربی می تواند باعث بزرگ شدن متوسط سینه و بهبود فرم آن شود. همچنین برای زنانی که از فرم بالای سینه خود شکایت دارند، تزریق چربی باعث پری بیشتر در آن ناحیه می شود.

تزریق چربی به سینه چگونه انجام می شود؟

عمل تزریق چربی به پستان با برداشت چربی از بدن شما، چه از یک ناحیه یا چند ناحیه آغاز می شود. اگر یک ناحیه دارای مقدار زیادی چربی اضافی باشد، ممکن است تنها از آن ناحیه چربی برداشته شود. نواحی بدنی که جراح شما برای تزریق چربی به سینه در نظر خواهد گرفت عبارتند از:

  • قسمت خارجی ران
  • شکم
  • پهلو
  • قسمت داخلی ران
  • زانو
  • ساق پا
  • بازو

در این روش جراح از لیپوساکشن برای برداشت چربی استفاده می کند و آن را خارج می کند. پس از خارج کردن چربی، تیم درمان از یک سانتریفیوژ برای تصفیه و تغلیظ بافت با حذف خون، روغن و آب استفاده خواهد کرد. سپس در سرنگ های کوچک ریخته می شود و جراح از تزریق ایمن این بافت چربی تصفیه شده برای فرم دهی با دقت هر سینه استفاده می کند. معمولا این روش بین 5-3 ساعت به طول می انجامد و در نهایت ظاهری بسیار طبیعی را ایجاد می کند.

تزریق چربی به سینه بدون جراحی

تزریق چربی به سینه نیاز به بیهوشی دارد؟

اکثر اعمال‌ تزریق چربی به سینه تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. در موارد جزئی تر، پزشکان می توانند از بی حسی موضعی همراه با داروهای آرامبخش استفاده کنند.

تزریق چربی به سینه مناسب چه کسانی است؟

از آنجایی که در پیوند چربی به جای پروتز سینه با سیلیکونی یا سالین، از چربی بدن خود بیمار برای بزرگ کردن سینه استفاده می شود، احتمال رد آن کمتر است. این بدان معناست که تزریق چربی به سینه برای بسیاری از افراد قابل انجام است و به ویژه می تواند برای افرادی که از سینه های خود ناراضی هستند و همچنین دارای چربی اضافی هستند مفید باشد.

تزریق چربی به سینه مناسب چه افرادی است

اگر تحقیقات خود را انجام داده اید و فکر می کنید که این روش ممکن است برای شما مناسب باشد، زمان آن رسیده است که با یک جراح پلاستیک مناسب مشورت کنید. دکتر وحید حریری جراح پستان و فلوشیپ جراحی زیبایی، دارای اعتبار، دانش، مهارت و تجربه لازم برای ایجاد نتایج مطلوب و در عین حال اولویت دادن به سلامت و ایمنی شما است.

تزریق چربی به سینه چه عوارضی دارد؟

عوارض تزریق چربی به پستان بسیار نادر است و بهبودی شما بعد از این عمل عمدتاً به این بستگی دارد که پزشک شما از چند ناحیه اهداکننده چربی استفاده کرده است. احتمالاً حداقل یک هفته در آن نواحی کبودی و تورم خواهید داشت. همچنین سینه‌ های شما ممکن است کبود و متورم شده باشد، اما در بیشتر موارد، درد کمی احساس می‌ کنید یا اصلاً درد ندارید. درد بعد از تزریق چربی به سینه می تواند تقریباً دو هفته پس از جراحی ادامه یابد. در نهایت اکثر کبودی‌ ها و تورم‌ ها در عرض سه هفته از بین می روند. توصیه می شود از روز بعد از عمل تا حد امکان پیاده روی کنید و بعد از 10 روز تا دو هفته می توانید به ورزش و فعالیت های سبک بازگردید. سعی کنید به سینه ها فشار نیاورید، به پشت بخوابید و تا مدتی از فعالیت بیش از حد و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.

تزریق چربی به سینه قیمت

روش بزرگ کردن سینه با انتقال چربی کمتر از جراحی پروتز سینه انجام می شود، اما همچنان یک انتخاب رایج برای بزرگ کردن پستان است. با توجه به اینکه لیپوساکشن معمولاً در چندین نواحی انجام می شود، هزینه این عمل نسبت به بزرگ کردن سینه با پروتز بیشتر است. درواقع اگرچه هزینه اولیه آن بالاتر از هزینه متوسط برای جراحی پروتز سینه است، اما توجه به این نکته مهم است که رو‌ش انتقال چربی می تواند دوام بیشتری داشته باشد.

هزینه تزریق چربی به سینه

در روش بزرگ کردن پستان با چربی امکان پارگی وجود ندارد و هیچ چیز نیازی به چندین بار تعویض در طول عمر بیمار نخواهد داشت. این می تواند به این معنی باشد که هزینه اولیه آن بالاتر است اما هزینه کلی بسته به آن که انتقال چربی به خوبی دوام می آورد یا خیر کمتر است.

جمع بندی

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی به سینه یک روش بسیار عالی است که می تواند اندازه و شکل سینه ها را بهبود بخشد و عدم تقارن را اصلاح کند. تزریق چربی به سینه ها به طور خاص می تواند سینه های افتاده را اصلاح کند، شکل آن را بهبود بخشد و به فرم دلخواه دست پیدا کند.

دکتر وحید حریری متخصص پروتز سینه

متخصص جراحی سرطان پستان و جراحی زیبایی پستان

فلوشیپ جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی تهران

مقالات مرتبط

سونوگرافی سینه

سونوگرافی سینه

سونوگرافی سینه یکی از روش های غربالگری سرطان سینه است که از امواج صوتی برای تولید تصاویری از ساختارهای داخلی سینه استفاده می‌کند. سونوگرافی برای

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *