لوگو سایت دکتر حریری
دکتر وحید حریری جراح سینه
جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه

شما مخاطب گرامی در حال مطالعه مقاله جراحی زیبایی سینه در سایت دکتر حریری، جراح پستان و فلوشیپ جراحی زیبایی هستید. جراحی زیبایی سینه روشی است که زنان برای خوش فرم کردن سینه های خود انجام می دهند. چنین جراحی هایی به دلایل مختلفی انجام می‌شود.  برخی از آنها به دلایل زیبایی مانند پروتز سینه یا لیفت سینه و ماموپلاستی سینه برای جوان تر به نظر رسیدن یا افزایش سایز آن انجام می‌شود. برخی دیگر از نظر پزشکی ضروری هستند، مانند کوچک کردن سینه برای کمردرد یا جراحی برای از بین بردن سرطان. با توجه به محبوب بودن این مسئله، ما در این مقاله انواع جراحی های زیبایی پستان را بررسی می‌کنیم. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

عمل زیبایی پستان چیست؟

جراحی سینه روشی است که بر روی سینه زن یا مرد انجام می شود. انواع مختلفی از جراحی سینه وجود دارد. برخی به دلایل پزشکی مانند سرطان و برخی دیگر به دلایل زیبایی (جراحی پلاستیک) انجام می‌شوند.  مثالها عبارتند از:

 • دلایل پزشکی
 • جراحی سرطان سینه (لومپکتومی، ماستکتومی)

برای رهایی از سرطان، قسمتی یا تمام پستان و احتمالاً غدد لنفاوی مجاور برداشته می‌شوند.

 • جراحی پیشگیرانه (ماستکتومی)

گاهی برای جلوگیری از پیشرفت سرطان سینه، بافت سینه ها برداشته می‌شود.

عمل زیبایی پستان

 • از بین بردن توده های غیر سرطانی سینه

برخی از توده های غیر سرطانی سینه ممکن است نیاز به برداشتن داشته باشند.

 • کوچک کردن سینه

سایز سینه کاهش می‌یابد. (توجه داشته باشید که این ممکن است به دلایل زیبایی نیز انجام شود.) اگر تمایل دارید بدانید که چگونه سینه های خود را کوچک کنیم بر روی متن لینک داده شده کلیک کنید.

شایع ترین زمان برای این کار بعد از جراحی سرطان سینه است.

 • تقویت سینه

سایز سینه افزایش می‌یابد.

 • کوچک کردن سینه

سایز سینه کاهش می‌یابد. (توجه داشته باشید که این ممکن است به دلایل پزشکی نیز انجام شود.)

انواع جراحی زیبایی سینه

همانطور که می‌دانید دلایل زیبایی برای نیاز به جراحی سینه مانند میل شخصی به داشتن اندازه، ظاهر یا شکل متفاوتی از سینه ها وجود دارند. در ادامه مقاله به انواع عمل زیبایی پستان و چگونگی انجام آنها اشاره خواهیم کرد.

پروتز سینه

جراحی پروتز کردن سینه را می توان در بیمارستان یا مرکز جراحی انجام داد. بیماران جراحی ایمپلنت سینه ممکن است مجبور باشند یک شب در بیمارستان بمانند (جراحی بستری) یا ممکن است بتوانند پس از آن به خانه بروند (جراحی سرپایی).   اکثر زنان برای این جراحی بیهوشی عمومی دریافت می‌کنند. جراحی ایمپلنت سینه بسته به روش و شرایط شخصی می‌تواند از یک تا چند ساعت طول بکشد.

جراحی لیفت سینه

در برخی از زنان، پوست به اندازه کافی قوی یا انعطاف پذیر نیست که بتواند وزن سینه را تحمل کند و باعث افتادگی سینه آنها می‌شود. در این وضعیت که پتوز نامیده می‌شود، پوست بیش از حد در مقایسه با بافت پستان وجود دارد. برای لیفت سینه با جراحی، پوست اضافی باید برداشته شود. این جراحی شامل درجاتی از جای زخم دائمی است، اما محصولاتی در دسترس هستند که برای به حداقل رساندن ظاهر اسکار کمک می‌کنند.

بالا کشیدن سینه

ماموپلاستی سینه

ماموپلاستی به گروهی از روش‌های جراحی گفته می‌شود که هدف آن تغییر شکل ظاهری سینه است. دو نوع اصلی ماموپلاستی به نام های ماموپلاستی کاهش و ماموپلاستی افزایشی وجود دارند.

ماموپلاستی کاهشی

جراحی کوچک کردن سینه اغلب در زنان با سینه‌ های بزرگ و سنگین که ناراحتی قابل توجهی از جمله گردن درد، کمردرد و بی‌حسی یا ضعف به دلیل وزن سینه‌ ها را تجربه می‌کنند، استفاده می‌شود. در طی این روش، پوست، چربی و بافت پستان اضافی برداشته می‌شود. برای مطالعه در مورد ماموپلاستی کاهشی بر روی متن لینک داده شده کلیک کنید.

ماموپلاستی افزایشی

به گفته سایت webmd بزرگ کردن سینه برای افزایش ظاهر، اندازه و فرم سینه زنان انجام می‌شود. خانم ها به دلایل مختلفی به بزرگ کردن سینه فکر می کنند. برخی از زنان احساس میکنند سینه هایشان خیلی کوچک است. برخی پس از تغییر سینه هایشان پس از بارداری تمایل به بزرگ کردن سینه ها دارند.

برخی دیگر تمایل به اصلاح عدم تقارن سینه در اندازه سینه دارند. بزرگ کردن سینه با تزریق‌ چربی یا جایگذاری پروتزهایی انجام می‌شود که می‌توانند زیر عضله قفسه سینه یا روی عضله سینه قرار گیرند. برش را می‌توان در زیر بغل ، آرئول (ناحیه اطراف نوک پستان) یا چین پایین سینه قرار داد. پروتز سینه از یک پوسته سیلیکونی پر شده با نمک یا ژل سیلیکون تشکیل شده است. برای مطالعه بیشتر درمورد افزایش سایز سینه بر روی متن لینک داده شده کلیک کنید.

جراحی ترمیمی سینه

زنانی که جراحی را به عنوان بخشی از درمان سرطان سینه انجام می دهند، ممکن است جراحی بازسازی سینه را برای بازسازی شکل و ظاهر سینه انتخاب کنند.  بازسازی سینه انواع مختلفی دارد. در مورد تمام گزینه های خود و آنچه که باید قبل و بعد از جراحی خود انتظار داشته باشید، از پزشک خود سوال نمایید.

جراحی ترمیمی سینه

جراحی بازسازی سینه بعد از سرطان

جراحی بازسازی سینه اغلب در زنانی که تحت ماستکتومی قرار می‌گیرند، به عنوان درمانی برای سرطان سینه انجام می‌شود.

این روش سینه ها را با ظاهر،فرم و حجم مورد نظر بازسازی می‌کند. نوک پستان و آرئول نیز بازسازی می‌شوند. احساس طبیعی سینه و عملکرد طبیعی سینه، مانند شیردهی، معمولاً زمانی که اعصاب حسی یا غدد شیر و مجاری برداشته شده یا به طور قابل توجهی آسیب دیده اند، بر نمی‌گردند. ظاهر،فرم و حجم سینه را می‌توان با ایمپلنت بازسازی کرد. در صورت استفاده از ایمپلنت، اندازه ایمپلنت متناسب با سینه مخالف است. در صورت امکان، ایمپلنت زیر عضله قفسه سینه قرار می‌گیرد. گاهی اوقات برای ایجاد تقارن با سینه تازه بازسازی شده، جراحی روی سینه طبیعی مخالف لازم است. بازسازی سینه را می‌توان در هر زمانی پس از ماستکتومی انجام داد. این روش هیچ اثر شناخته شده ای بر عود سرطان ندارد و به نظر نمی‌رسد بر نظارت بر سرطان تأثیر بگذارد. با این حال، به شما آموزش داده می‌شود که خودآزمایی پستان را انجام دهید و قرار ملاقات های معمول پیگیری برای نظارت برنامه ریزی می‌شود.

عمل جراحی زیبایی سینه مناسب چه افرادی است؟

برای بسیاری از بیمارانی که قصد جراحی سینه را دارند، با توجه به انواع روش های زیبایی موجود، انتخاب روش مناسب می تواند گیج کننده باشد. درک هر نوع جراحی سینه می‌تواند به بیماران در انتخاب جراحی کمک کند که به آنها در دستیابی به اهداف زیبایی شناختی خود کمک کند.

عوارض جراحی زیبایی سینه

به گفته سایت clevelandclinic همه جراحی ها خطراتی دارند و جراحی سینه متمایز نیست. خطرات احتمالی عمل زیبایی سینه شامل این موارد هستند:

 • بیهوشی
 • خونریزی
 • عفونت
 • تغییر در حس نوک سینه یا سینه
 • جای زخم
 • نشت یا پارگی پروتز
 • درد
 • نیاز به جراحی تجدید نظر

البته در نظر داشته باشید که در صورتی که یکی جراح متخصص،با تجربه کافی و قابل اعتمادی را در نظر بگیرید، احتمال بروز چنین عوارضی بسیار نادر خواهد بود.

هزینه جراحی زیبایی سینه

با توجه به انواع عمل زیبایی سینه که برای شما انجام خواهد شد، هزینه آن متفاوت خواهد بود. هزینه جراحی سینه به روش، تجربه جراح و موقعیت جغرافیایی مرکز درمانی نیز بستگی دارد. همچنین هزینه هایی برای بیهوشی، امکانات، آزمایشات، لباس، نسخه ها و دستمزد جراح وجود دارند. به طور کلی بیمه درمانی هزینه عمل زیبایی پستان را پوشش نمی‌دهد اما ممکن است هزینه بازسازی سینه پس از ماستکتومی را پوشش دهد. با این حال، در مورد یک عمل زیبایی، باید با شرکت بیمه خود برای جزئیات تماس بگیرید و با پزشک خود در مورد هزینه های مرتبط صحبت کنید.

دکتر جراح زیبایی سینه

جراحی های زیبایی سینه انتخاب های زیادی را شامل می‌شود. اولین و مهم‌ ترین مورد انتخاب یک جراح سینه دارای تجربه و مهارت کافی است که بتوانید به ایشان اعتماد کنید.

جمع بندی

جراحی زیبایی سینه یک روش انتخابی است که ظاهر فیزیکی سینه های شما را برای دستیابی به ظاهر دلخواه شما بهبود می بخشد.

دکتر حریری می توانند به شما کمک کنند تا روش هایی از جمله تقویت سینه، لیفت سینه، اصلاح عدم تقارن سینه و کوچک کردن سینه را انجام دهید.

آدرس مطب: میدان آرژانتین خیابان الوند روبروی بیمارستان کسری بن بست آریا پلاک ۲ ساختمان پزشکان آریا طبقه اول

شماره تماس مطب: 02188732902

منابع:

https://www.fda.gov

https://www.plasticsurgery.org

https://www.geisinger.org

دکتر وحید حریری متخصص پروتز سینه

متخصص جراحی سرطان پستان و جراحی زیبایی پستان

فلوشیپ جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی تهران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *