کوچک کردن سینه

کوچک کردن سینه

کوچک کردن سینه یک عمل جراحی بزرگ است که می تواند به سینه های شما را کوچکتر، سبک تر و همچنین شکل بهتری به آنها بدهد. اگر در مورد اندازه سینه های خود احساس نارضایتی می کنید و بزرگی آن باعث ایجاد مشکلاتی مانند کمردرد می شود،  کوچک کردن سینه با جراحی بهترین راه است. عمل ماموپلاستی یکی روشهای جراحی زیبایی سینه است که به دو صورت کاهش و افزایش انجام می شود. پس اگر به فکر کوچکر کردن سینه هستید بهتر است با انواع روش های کوچک کردن سینه با روش های جراحی و بدون جراحی آشنا شوید. در این مقاله ما درمورد روشهای کوچک کردن سینه و بهترین روش برای کوچک کردن پستان توضیح خواهیم داد.

کوچک کردن سینه ها به چه معنی است؟

جراحی کوچک کردن سینه که به عنوان ماموپلاستی کاهشی نیز شناخته می‌شود، بافت غدد اضافی، چربی و پوست افتادگی یا کشیده را از بین می‌برد تا اندازه و وزن سینه ها کاهش یابد. روش های کوچک کردن سینه می‌تواند به طور موثر کمردرد و ناراحتی بسیاری از زنان با سینه های بیش از حد بزرگ را به طور روزانه کاهش دهد. از نظر زیبایی، کوچک کردن سینه ها می‌تواند ظاهر سینه ها را تغییر دهد تا آنها را کوچکتر، سفت تر، متقارن تر و جوان تر کند. آرئول‌ ها یا نوک سینه‌ ها نیز می‌توانند از نظر اندازه کوچک شوند یا روی سینه‌ ها، بالاتر قرار گیرند.

علت کوچک بودن سینه زنان

سینه هایی که کوچکتر به نظر می‌رسند می‌توانند ناشی از ژنتیک، کاهش وزن سریع، هورمون ها، شرایط پزشکی، سوء تغذیه، پس از بارداری یا عدم رشد بافت سینه باشند.

اگر دارای سینه های کوچک هستید و به فکر بزرگ کردن و خوش فرم کردن سینه های خود هستید پروتز سینه و ماموپلاستی افزایشی بهترین روها برای بزرگ کردن سینه ها هتند.

راه های کوچک کردن سینه

سه روش رایج برای کوچک کردن سینه وجود دارد:

 • لیپوساکشن

لیپوساکشن یک روش سریعتر و کم تهاجمی برای کوچک کردن سینه است که نتایج پایدار با کمترین جای زخم را ارائه می دهد. اگر به دنبال تغییرات متوسط در اندازه سینه هستید، اگر بافت سینه شما عمدتاً بافت چربی است و اگر دارای خاصیت ارتجاعی پوست هستید، لیپوساکشن یک گزینه است. در حالی که اندازه سینه با لیپوساکشن کاهش می یابد، شکل کلی و فرم سینه، از جمله موقعیت آرئول و نوک سینه، ثابت می ماند. اگر به دنبال لیفت، اصلاح شکل یا تقارن سینه هستید، یکی از گزینه های جراحی زیر ممکن است بهترین باشد.

 • کوچک کردن سینه عمودی یا آبنبات چوبی (Lollipop)

کوچک کردن سینه با این روش نیاز به دو برش دارد. یکی در لبه هاله چشمی است و دیگری از لبه پایینی هاله به سمت چین زیر سینه امتداد دارد. در حالی که در این روش جای زخم بیشتر از لیپوساکشن است، جای زخم ها در زیر سینه قرار دارند و عموماً توسط لباس یا شکل خود سینه پنهان می‌شوند. کوچک کردن سینه با برش عمودی برای کسانی که نیاز به کاهش خفیف تا متوسط در اندازه سینه دارند، یا برای کسانی که افتادگی قابل توجهی دارند و می‌خواهند تغییر شکل و بلند کردن بافت سینه بیشتر شود، ایده‌آل است. این روش نه تنها بافت چربی، بلکه بافت غدد را نیز حذف می‌کند. سینه کوچک تر، بالاتر و بازسازی می‌شود به طوری که هاله و نوک پستان به حالت طبیعی تبدیل می‌شوند.

چگونه سینه های خود را کوچک کنیم

 • کوچک کردن سینه T معکوس (لنگر)

کوچک کردن سینه T معکوس دو برش مشابه با برش عمودی سینه ایجاد می‌کند، اما با یک برش اضافی که به دنبال چین زیر سینه‌ می آید. در حالی که با این روش جای زخم بیشتر می‌شود، جای زخم ها با شکل خود سینه و سوتین پنهان می‌شود. روش لنگر یا کوچک کردن سینه T معکوس امکان برداشتن بافت بیشتر و تغییر شکل گسترده تر را فراهم می‌کند. بنابراین، این روش برای کسانی که افتادگی قابل توجهی دارند یا نیاز به کاهش قابل توجه سایز سینه دارند ایده آل است. با این حال، این روش به طولانی ترین زمان توقف نیز نیاز دارد.

در حالی که مشاوره حضوری با دکتر وحید حریری، جراح ماهر و با تجربه پستان و فلوشیپ جراحی زیبایی، بهترین راه برای تعیین بهترین روش برای شما است، درک هر تکنیک راهی عالی برای آماده شدن برای مشاوره با جراح شما است.

کوچک کردن سینه با جراحی

جراحان زیبایی می‌توانند از یکی از چندین تکنیک مختلف جراحی در هنگام کوچک کردن سینه استفاده کنند. اینکه جراح برای هر بیمار از چه تکنیک جراحی برای ماموپلاستی کاهشی استفاده خواهد کرد، به آناتومی موجود سینه بیمار، نوع و مقدار بافتی که باید برداشته شود و نتیجه مطلوب بیمار بستگی دارد. برای شکل دهی و فردهی به سینه عمل لیفت سینه یکی از روشهای فرم دهی به سینه ها است که معمولا برای افرادی که دچار افتادگی سینه می شوند.

کوچک کردن سینه بدون جراحی

لیپوساکشن کوچک کردن سینه که گاهی به آن کوچک کردن سینه غیر جراحی نیز گفته می‌شود، یک روش زیبایی است که برای برداشتن چربی اضافی از ناحیه قفسه سینه با استفاده از یک لوله کوچک جراحی به نام کانولا طراحی شده است. این عمل از طریق برش یک دقیقه ای روی هر سینه انجام می‌شود که منجر به ایجاد اسکار بسیار کمتری می‌شود.

عمل کوچک کردن سینه زنان چه نام دارد؟

کوچک کردن سینه یک عمل جراحی زیبایی ماموپلاستی کاهشی است که اندازه و وزن سینه‌ های بزرگ و سنگین را کاهش می‌دهد و به ایجاد فرم سینه‌ ای زیباتر که متناسب با بدن بیمار است کمک می‌کند. جراح زیبایی با برداشتن بافت اضافی سینه، چربی و افتادگی و کشیدگی پوست، نه تنها می‌تواند سینه‌ ها را کوچک‌ تر، سبک‌ تر و سفت‌ تر کند، بلکه باعث بهبود تقارن سینه‌ ها و رفع افتادگی سینه‌ ها می‌شود. در حالی که بسیاری از بیماران کوچک کردن سینه را برای کاهش علائم فیزیکی مانند درد کمر، گردن یا شانه و ناراحتی در حین ورزش انتخاب می‌کنند، مزایای زیبایی کوچک کردن سینه را نباید نادیده گرفت:

 • سینه‌ های شما بالاتر می‌رود، سفت‌ تر می‌شود و به شما کمک می‌کند جوان‌ تر به نظر برسید.
 • سوتین‌ ها راحت‌ تر و جذاب‌ تر می‌شوند. با سینه‌ های متناسب‌ تر، حالت کلی شما متعادل‌ تر و جذاب‌ تر می‌شود.
 • شما در لباس خود بهتر به نظر می رسید.
 • لباس های شنا، سوتین های ورزشی و لباس های مناسب ظاهر و احساس بهتری پیدا می کنند.
 • به افزایش اعتماد به نفس شما در حین فعالیت کمک می کنند.

بهترین روش کوچک کردن سینه چیست؟

بهترین روش برای کوچک کردن سینه وجود ندارد. هر بیمار بسته به نیازها و اهداف فردی خود به روش متفاوتی نیاز دارد. بهترین تکنیک برای هر بیمار به آناتومی اولیه سینه، مقدار بافتی که باید برداشته شود و نتیجه نهایی مطلوب از نظر ظاهر زیبایی بستگی دارد. مشاوره حضوری با جراح پلاستیک شما را به بهترین تصمیم راهنمایی می کند. در طول مشاوره، جراح ممکن است موارد زیر را مطرح کند:

 • آناتومی سینه شما در حال حاضر چیست؟ (اندازه، شکل، نوع بافت)
 • کدام نوع بافت باید برداشته شود؟ (چرب، غده ای)
 • چقدر به کاهش سایز نیاز دارید؟
 • آیا می خواهید اندازه یا شکل هاله یا نوک پستان را کاهش دهید؟
 • آیا می خواهید عدم تقارن در سینه ها را اصلاح کنید؟
 • آیا به دنبال تغییر شکل یا بالاکشیدن سینه ها هستید؟
 • به چه نتیجه نهایی (از نظر زیبایی و فیزیکی) امیدوار هستید؟

راههای کوچک کردن سینه

هزینه جراحی کوچک کردن سینه

هزینه جراحی کوچک کردن سینه متفاوت است و شامل هزینه جراح، خدمات بیمارستان، اتاق عمل، بیهوشی، گارمنت پس از جراحی و غیره می شود. عواملی از قبیل اندازه سینه های شما، مسائل پزشکی و جراحی های قبلی نیز در نظر گرفته می شوند. این هزینه ها تا حد زیادی به مدت زمان درمان شما بستگی دارد که پس از مشاوره ارزیابی می شود. هنگام مقایسه قیمت ها صلاحیت جراح را در نظر بگیرید. برای اطلاع از هزینه عمل كوچك كردن سينه با بيمه ما بر روی متن لینک داده شده کلیک کنید چرا که در یک مقاله جداگانه بطور مفصل به این موضوع پرداخته ایم.

جمع بندی

از آنجایی که کوچک کردن سینه هم ناراحتی‌ های جسمی و روحی را کاهش می‌دهد و هم ظاهر بیمار را بهبود می‌بخشد، می‌تواند یکی از پر ارزش‌ ترین عمل‌های جراحی زیبایی سینه باشد و با انتخاب روش های کوچک کردن سینه این اتفاق مهم را رقم زد. پس از کوچک کردن سینه، می‌توانید انتظار داشته باشید که برای تمام عمر از سینه‌ های کوچک‌ تر و سبک‌ تر لذت ببرید، تا زمانی که وزن خود را ثابت نگه دارید و دیگر بچه دار نشوید. با این حال، هیچ چیز نمی تواند روند طبیعی پیری را متوقف کند. در نهایت احتمالاً سینه‌ های شما دوباره شروع به افتادگی خواهند کرد، اگرچه نه به شدت قبل از کوچک کردن سینه.

دکتر وحید حریری متخصص پروتز سینه

متخصص جراحی سرطان پستان و جراحی زیبایی پستان

فلوشیپ جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی تهران

مقالات مرتبط

سونوگرافی سینه

سونوگرافی سینه

سونوگرافی سینه یکی از روش های غربالگری سرطان سینه است که از امواج صوتی برای تولید تصاویری از ساختارهای داخلی سینه استفاده می‌کند. سونوگرافی برای

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *