علت کوچک شدن پروتز سینه

علت کوچک شدن پروتز سینه

شما مخاطب عزیز در حال مطالعه مقاله علت کوچک شدن پروتز سینه در سایت دکتر حریری، جراح پستان و فلوشیپ جراحی زیبایی، هستید. اندازه و ظاهر سینه شما ممکن است برای چندین ماه قبل از اینکه به اندازه و شکل نهایی خود برسد، دچار تغییرات جزئی شود. درک این موضوع قبل از جراحی پروتز پستان بسیار مهم است تا به بافت خود زمان لازم برای قرار دادن پروتزهای جدید خود را اختصاص دهید. ما در این مقاله نگاهی دقیق تر به این مسئله می‌اندازیم که سایز پروتز در گذر زمان دچار تغییر خواهد شد یا خیر.

علت اصلی کوچک شدن پروتز سینه بعد از عمل چیست؟

با گذشت زمان، تورم برطرف می‌شود، بافت‌ ها شل می‌شوند و شکل پروتز شروع به اعمال خود بر روی بافت‌ های پوشاننده می‌کند. در نتیجه، پروتزها در یک موقعیت پایین تر روی قفسه سینه قرار می‌گیرند. آنها نرمتر و گردتر به نظر می‌رسند و بزرگتر و نزدیکتر به هم به نظر می‌رسند.

کوچک شدن پروتز سینه

اگر حس می‌کنید که حجم پروتز شما کاهش یافته است، احتمالاً مقداری حجم طبیعی سینه را نیز از دست داده اید و شاید به همین دلیل است که آنها کوچکتر به نظر می‌رسند.

آیا کوچک شدن پروتز سینه به نوع پروتز بستگی دارد؟

اگر پروتز سینه نمکی پاره شود، ایمپلنت صاف می‌شود که این باعث تغییر اندازه و شکل سینه می‌شود.

آیا کوچک شدن پروتز سینه بعد از عمل واقعیت دارد؟

به طور کلی پروتز های پستان در گذشت زمان سایز خود را از دست نمی‌دهند. تنها می‌توان به این نکته اشاره کرد که با گذشت زمان، پروتزهای سالین به طور طبیعی درصد کمی از حجم خود را عمدتاً از طریق تبخیر از دست می‌دهند. این نه تنها منجر به تغییر در پری سینه بیمار می‌شود، بلکه می‌تواند منجر به موج دار شدن قابل توجه پروتز و سایر نقص های زیبایی شود. به‌ طور متوسط، بیماران می‌توانند انتظار داشته باشند که پروتزهای سالین حدود ده سال دوام بیاورند و ممکن است نیاز به تعویض آنها داشته باشند. در بسیاری از موارد، بیماران برای جلوگیری از کاهش حجم در آینده و به حداقل رساندن موج های قابل مشاهده، پروتزهای سیلیکونی را جایگزین می‌کنند.

سایر علت های کوچک شدن پروتز سینه

  • پارگی پروتز سینه

وقتی پروتز سیلیکونی پاره می‌شود، ژل به دلیل ضخیم بودن به آرامی بیرون می‌ریزد.  ژل سیلیکون جذب بدن نمی‌شود. علائمی که نشان می‌دهد ایمپلنت سیلیکونی شما پاره شده است می‌تواند شامل تغییر در شکل و اندازه سینه و افزایش درد، سفتی و تورم در طی چند هفته باشد. برای مطالعه بیشتر در مورد علائم پارگی پروتز سینه بر روی متن لینک داده شده کلیک کنید.

کوچک شدن پروتز به علت پارگی پروتز

به گفته سایت centreforsurgery هنگامی که یک ایمپلنت سینه سالین پاره می‌شود، معمولاً اندازه آن کاهش می‌یابد. این ممکن است منجر به تغییر ناگهانی یا تدریجی در شکل و اندازه سینه آسیب دیده شود.

برخی از علائم دیگر پارگی ایمپلنت سالین عبارتند از:

  • شکل غیر معمول سینه
  • درد یا ناراحتی در سینه
  • واکنش بدن

بسیاری بر این باورند که مواد داخل ایمپلنت می‌تواند سفت شود و سینه ها را به طور فزاینده ای گرد، محکم و مصنوعی به نظر برساند. با این حال، واقعاً اینطور نیست. خود ایمپلنت سفت نمی‌شود – این واکنش بدن به پروتز است که می‌تواند این اثر را ایجاد کند.

اگر تمایل دارید درمورد برند پروتز سینه بیشتر بدانید ما در یک مقاله جداگانه بطور مفصل درمورد آن توضیح داده ایم. پیشنهاد میکنم بر رویمتن لینک داده شده کلیک کنید.

هنگامی که یک پروتز (یا هر جسم خارجی) با جراحی در بدن قرار می‌گیرد، سیستم ایمنی با تشکیل یک لایه نازک در اطراف جسم، واکنش محافظتی نشان می‌دهد. این بیوفیلم از بافت فیبری تشکیل شده است که به طور کامل ایمپلنت را می‌پوشاند و یک کپسول را تشکیل می‌دهد. بیوفیلم بخشی طبیعی و مورد انتظار از روند بهبودی بدن است و بیشتر اوقات بدون تغییر ظاهری در اطراف پروتز باقی می‌ماند.

مدت زمان سازگاری پروتز در بدن بیمار چقدر است؟

عوامل مختلفی بر سرعت این فرآیند سازگار شدن پروتز با بدن تأثیر می‌گذارد. جنس پروتز، سایز پروتز و سفت بودن پوست از جمله این عوامل هستند. به طور کلی، بیماران باید انتظار داشته باشند که پروتز سینه ظرف 6 هفته تا 3 ماه ثابت شود. در حقیقت، سینه ها به تدریج در طی چند ماه طبیعی تر به نظر می‌رسند.

مدت زمان سازگاری پروتز با بدن

جمع بندی

با گذشت زمان، پروتزهای سالین به طور طبیعی درصد بسیار کمی از حجم خود را عمدتاً از طریق تبخیر از دست می‌دهند. به گفته سایت realself پروتزهای سیلیکونی کوچک نمی‌شوند و حجم خود را از دست نمی‌دهند. آنها ممکن است در اثر ضربه مکانیکی مختل شوند، جایی که خود ایمپلنت سیلیکونی ممکن است یکپارچگی خود را از دست بدهد اما این حجم هرگز از بین نمی‌رود. اگر حجم سینه های خود را از دست می‌دهید، این امر مستقیماً به تغییرات در سینه های شما مربوط می‌شود و نه پروتزهای واقعی.

آدرس مطب: میدان آرژانتین خیابان الوند روبروی بیمارستان کسری بن بست آریا پلاک ۲ ساختمان پزشکان آریا طبقه اول

شماره تماس مطب: 02188732902

منابع:

https://plasticsurgeryvegas.com

https://www.scottsdalecenterforplasticsurgery.com

https://www.realself.com

https://www.mayoclinic.org

https://www.smithplasticsurgerysc.com

دکتر وحید حریری متخصص پروتز سینه

متخصص جراحی سرطان پستان و جراحی زیبایی پستان

فلوشیپ جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی تهران

مقالات مرتبط

سونوگرافی سینه

سونوگرافی سینه

سونوگرافی سینه یکی از روش های غربالگری سرطان سینه است که از امواج صوتی برای تولید تصاویری از ساختارهای داخلی سینه استفاده می‌کند. سونوگرافی برای

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *