مزایای ترکیب بزرگ کردن سینه و لیفت سینه چیست؟

مزایای لیفت و پروتز سینه همزمان

پروتز کردن سینه و لیفت سینه دو جراحی زیبایی سینه محبوب هستند که اغلب با هم انجام می‌شوند تا نتایج جامعی برای زیبا کردن سینه به بیماران ارائه شود. برای به حداکثر رساندن مزایایپروتز سینه، ترکیب آن با لیفت سینه برای بیمار مناسب می‌تواند ایده خوبی باشد.

پروتز پستان شامل قرار دادن ایمپلنت سینه برای افزایش اندازه سینه و بهبود شکل سینه است، در حالی که لیفت سینه شامل تغییر شکل و بلند کردن سینه های افتاده به موقعیت جوان تر است.  ترکیب هر دو روش مزایای متعددی را برای بیماران به همراه دارد، از جمله بهبود حجم سینه، افزایش شکل سینه و افزایش اعتماد به نفس. در واقع، این یک راه عالی برای به دست آوردن حداکثر سود از جراحی برای بیماران خاص است.

مزایای عمل ليفت و پروتز سينه بصورت همزمان

شاید از خود بپرسید که اگر قصد انجام هر یک از این روش ها را دارید، آیا ترکیب لیفت و پروتز همزمان لازم است. بیایید برخی از مزایای اصلی ترکیب این دو شکل از جراحی سینه را بررسی کنیم:

بهبود حجم سینه

یکی از مهم ترین مزایای پروتز سینه با لیفت سینه با جراحی افزایش حجم سینه است. با افزایش سن، به دلیل عواملی مانند بارداری، شیردهی، کاهش وزن و افزایش سن، حجم و فرم سینه‌ ها از دست می‌رود.

بزرگ کردن سینه می تواند حجم سینه را از طریق قرار دادن پروتزهای سینه بازیابی کند، در حالی که لیفت سینه می تواند بافت سینه موجود را تغییر شکل داده و موقعیت آن را تغییر دهد. ترکیب هر دو روش می تواند سینه هایی پرتر و جوان تر داشته باشد که ظاهر طبیعی تری دارند.

 شکل سینه تقویت شده

بزرگ کردن سینه به تنهایی می‌تواند سایز سینه را افزایش دهد، اما مشکلاتی مانند افتادگی، موقعیت ناهموار سینه یا کشیده شدن نوک سینه ها را برطرف نمی‌کند. از طرف دیگر، لیفت سینه می‌تواند این مشکلات را با برداشتن پوست اضافی و سفت کردن بافت سینه برطرف کند و در عین حال نوک پستان و آرئول را نیز تغییر مکان دهد.

لیفتی که به تنهایی انجام می‌شود، تغییر قابل توجهی در اندازه سینه ها ایجاد نمی‌کند، اما بزرگ کردن سینه ها به تنهایی برای رفع افتادگی سینه ها کافی نیست. با ترکیب بزرگ کردن سینه با لیفت سینه، بیماران می‌توانند بهترین حالت را در هر دو دنیا به دست آورند – شکل سینه‌های بهبود یافته با افزایش پری.

مزیت عمل لیفت و پروتز سینه

یکی از مزایای ترکیب این جراحی ها این است که از آنجایی که لیفت سینه سینه ها را به موقعیت بهتری منتقل می‌کند و شکل آن ها را اصلاح می‌کند، بیماران نیازی به اضافه کردن حجم زیادی به ایمپلنت خود نخواهند داشت. ظاهر سینه ها به طور کلی در مقایسه با انجام هر یک از جراحی ها به تنهایی بهتر به نظر می‌رسد، زیرا سینه ها همزمان بالاتر می‌روند و بزرگ تر می‌شوند.

افزایش اعتماد به نفس

بزرگ کردن سینه با لیفت سینه همچنین می‌تواند اعتماد بیماران را نسبت به ظاهر خود افزایش دهد. زنانی که نسبت به افتادگی، نامتقارن یا کوچک بودن سینه‌ های خود احساس نگرانی می‌کنند، می‌توانند از ترکیب هر دو روش سود ببرند.

بهبود اندازه و شکل سینه می‌تواند به بیماران چهره متناسب و جذاب تری بدهد که می‌تواند عزت نفس آنها را افزایش داده و کیفیت زندگی آنها را بهبود بخشد.

زمان کمتری صرف برنامه ریزی و بهبودی می شود.

یکی دیگر از مزایای ترکیب بزرگ کردن سینه با لیفت سینه این است که بیماران می‌توانند از زمان بهبودی کوتاه تری نسبت به انجام هر عمل جداگانه لذت ببرند. ترکیب هر دو روش به این معنی است که بیماران فقط باید یک عمل جراحی و یک دوره نقاهت را پشت سر بگذارند که باعث کاهش زمان و هزینه های مرتبط با چندین جراحی می‌شود.

بیمارانی که دارای پروتزهای قبلی هستند ممکن است در زمان جراحی اصلی بزرگ کردن سینه خود نیازی به لیفت سینه نداشته باشند، اما ممکن است تصمیم بگیرند که در مراحل بعدی زندگی خود آن را انجام دهند. در بسیاری از موارد، اگر قبلاً ایمپلنت سینه کرده اید، می توان بعداً لیفت سینه را انجام داد. این امکان پذیر خواهد بود، تا زمانی که ایمپلنت های سینه هنوز در شکل خوبی باشند – اما در برخی موارد، ممکن است به بیمار توصیه کنیم که جایگزینی ایمپلنت سینه را همراه با لیفت سینه خود انجام دهد.

جمع بندی

ترکیب بزرگ کردن سینه با لیفت سینه مزایای زیادی برای بیماران دارد. این روش می تواند حجم سینه را بهبود بخشد، شکل سینه را افزایش دهد، اعتماد به نفس را افزایش دهد و زمان از کار افتادگی را کاهش دهد.

اگر در نظر دارید جراحی بزرگ کردن سینه را مد نظر داشته باشید، با یک جراح پلاستیک دارای مجوز هیئت مدیره مشورت کنید تا مشخص شود که آیا ترکیب بزرگ کردن سینه با لیفت سینه برای شما مناسب است یا خیر.

منبع:

https://www.plasticsurgery.org

دکتر وحید حریری متخصص پروتز سینه

متخصص جراحی سرطان پستان و جراحی زیبایی پستان

فلوشیپ جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی تهران

مقالات مرتبط

سونوگرافی سینه

سونوگرافی سینه

سونوگرافی سینه یکی از روش های غربالگری سرطان سینه است که از امواج صوتی برای تولید تصاویری از ساختارهای داخلی سینه استفاده می‌کند. سونوگرافی برای

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *