لوگو سایت دکتر حریری

لیفت سینه با جراحی

بهترین روش بالا کشید سینه

تغییر در سینه های  زنان می تواند ناراضی کننده باشد و باعث شود که زن احساس کند زنانگی و جوانی خود را از دست داده است. این تغییرات با گذشت زمان از  عواملی مثل سن، ژنتیک، بارداری و شیردهی و وزن و نوسانات هورمونی ناشی می شود  و می توانند ظاهر سینه ها را تغییر دهند. سینه هایی که زمانی سفت و خوش فرم بوده اند، دیگر دچار  افتادگی شده اند و ظاهری شل یا سنگین پیدا کرده اند. لیفت سینه با جراحی (ماستوپکسی) با سفت­ تر و خوش فرم­ تر کردن سینه­ ها می‌تواند به بازیابی آنها کمک کند و ظاهری شاداب و جوان به سینه­ ها ببخشد. ما در این مقاله با ارائه توضیحاتی کامل در خصوص “جراحی لیفت سینه” به همه سوالات شما پاسخ داده­ایم. پس اگر قصد انجام لیفت سینه  با روش جراحی را دارید تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

دکتر وحید حریری متخصص پروتز سینه

فلوشیپ جراحی پلاستیک و جراحی پستان دانشگاه علوم پزشکی تهران

دکتر وحید حریری متخصص پروتز سینه

فلوشیپ جراحی پلاستیک و جراحی پستان دانشگاه علوم پزشکی تهران

اگر فرصت مطالعه مقاله را ندارید پیشنهاد می کنم به پادکست زیر درمود جراحی لیفت سینه است گوش بدهید.

جراحی لیفت سینه چیست؟

جراحی لیفت سینه (که به آن عمل ماستوپکسی هم می گویند) یک روش تهاجمی برای خانوم های است که از افتادگی شدید سینه‌های خود ناراضی هستند یا از فرم سینه‌های خود که بشکل قابل توجه ای تغییر کرده است احساس ناخوشایندی می کنند.

جراحی لیفت سینه با برداشتن پوست اضافی و سفت کردن بافت اطراف سینه، به تغییر شکل و کانتور جدید سینه کمک می کند و سینه ها را به سمت بالا لیفت می کند. ماستوپکسی نوعی جراحی برای بلند کردن، تغییر شکل و سفت کردن سینه ها است. همچنین می تواند عدم تقارن و سایر نواقص را اصلاح کند. لیفت سینه با جراحی  را می توان با جراحی بزرگ کردن یا کوچک کردن سینه ترکیب کرد. این جراحی، بافت سینه را محکم می کنند و نوک سینه به همراه بافت سینه بالا کشیده می شود. گاهی برای فرم دهی بهتر از لیفت سینه همزمان با پروتز سینه استفاده می شود.

عمل لیفت سینه (با تشخیص پزشک جراح پستان) برای موراد خفیف تر افتادگی سینه هم انجام می شود. لیفت سینه با جراحی بصورت بیهوشی عمومی در اتاق عمل انجام می‌شود. اگر فرد مشکل خاصی نداشته باشد دیگر نیازی به بستری در بیمارستان نبوده و  می تواند با همراه خود در همان روز به خانه برگردد.

جدول خلاصه جراحی لیفت سینه

در جدول زیر خلاصه ای از جراحی لیفت سینه برای شما آورده ایم تا قبل از مطالعه کامل مقاله یک دید کلی نسبت به روش این جراحی داشته باشید.

عنوان توضیحات
کاندید مناسبکسانی که دچار افتادگی سینه هستند
سن18 سالا به بالا
مزایا رفع افتادگی سینه و گردن درد و عرق سوزس زیر سینه
ماندگاریدائمی
عوارض و خطراتاسکار، تغییر در حس نوک سینه، آرئول، مشکل در شیردهی
دوره نقاهت6 تا 7 روز
برش هابرش دایره ای دور هاله سینه
تکنیک هالیفت عمودی – لیفت پری آرئولار – لیفت هلالی – لیفت T وارونه
هزینهحدودی بین 30 تا 50 میلیون

چه افرادی کاندید لیفت سینه با جراحی هستند؟

جراحی لیفت سینه یک روش کاملاً شخصی است. شما باید این کار را برای احساس رضایت و خوشایندی خودتان انجام دهید. لذا به دنبال برآورده کردن خواسته های دیگران یا تلاش برای مطابقت با هر نوع تصویر ایده آل دیگری نباشید.

شما کاندید مناسب جراحی لیفت سینه هستید اگر:

 • از نظر جسمی سالم هستید و وزن ثابتی دارید.
 • سیگار نمی کشید و دخانیات مصرف نمی کنید.
 • شما از این احساس که سینه هایتان آویزان شده یا شکل و حجم خود را از دست داده اند ناراحت هستید.
 • سینه های شما حالتی صاف تر و کشیده دارند یا و به سمت پایین آویزان هستند.
 • نوک سینه های شما “زیر چین سینه” قرار می گیرند.
 • نوک سینه ها و آرئول ها به سمت پایین هستند.
 • پوست کشیده و آرئول های بزرگ شده دارید.
 • یک سینه پایین تر از سینه دیگر  قرار دارد.

زیر پستان ناحیه به نام “چین زیر پستانی (IMF)” یا (inframammary fold) وجود دارد. اگر دست خود را از قسمت بالای شکم در سمت چپ و راست سُر بدهید و هدایت کنید به سمت زیر پستان، در ناحیه ای که پستان شروع می شود به یک بن بست می رسید که همان ناحیه “چین زیر سینه” است. در حالت نرمال انتظار داریم که محل نوک پستان در افراد جوان یا افرادی که به هیچ وجه افتادگی ندارند حدود 2-1 سانتی متر بالای این چین باشد. به این معنا که هنگامی که انگشت سوم را در این ناحیه می‌گذاریم و سعی می‌کنیم در روبروی آن شست خود را بگیریم، مشاهده می‌کنیم که شست دست ما چقدر با محل نوک پستان فاصله دارد. در سنین بالا اگر نوک پستان در محل چین باشد برای ما قابل قبول است. اما اگر پایین تر بیاید افتادگی پستان تعریف می شود. این نوع افتادگی پستان به 4 رده تقسیم می شود و معیار ما مقدار فاصله ای است که نوک پستان پایین تر از چین قرار می گیرد (1 سانتی متر، 2 سانتی متر و یا بیشتر). در عمل جراحی لیفت سینه سعی می کنیم نوک پستان را به جای اول آن برگردانیم و بیشتر تکنیک ها در این عمل نیز بر این مبنا است.

چین زیر سینه

جلسه مشاوره قبل از جراحی

در طول مشاوره  جراحی لیفت سینه درمورد موارد زیر ممکن بحث شود:

 • هدف شما از جراحی
 • شرایط پزشکی، آلرژی دارویی و درمان های پزشکی شما
 • مصرف داروهای فعلی، ویتامین ها، مکمل های گیاهی، الکل، تنباکو و مواد مخدر
 • جراحی های قبلی، اگر انجام داده اید
 • اگر سابقه خانوادگی سرطان سینه دارید
 • نتایج هر گونه ماموگرافی یا بیوپسی قبلی

مزایا، ماندگاری عمل لیفت سینه

یکی از مزایای مهم جراحی  لیفت سینه دائمی بودن آن نسبت به سایر روش های لیفت سینه است. چرا که این روش با برداشتن پوست اضافی و سفت کردن بافت سینه می تواند یک نتیجه ماندگار تری را بری شما رقم بزند. اما باید در نظر داشته باشید که ممکن است به علت افزایش سن یا ارتجاعی بودن پوست شما، به طور طبیعی کمی افتادگی سینه رخ دهد، به خصوص اگر سینه های بزرگتر و سنگین تر ی داشته باشید.

مزیت دیگر بالا کشیدن سینه با جراحی می توان به ایجاد سلامتی آن برای فرد اشاره کرد. با این روش ممکن خانم های که دارایی سینه های بزرگتر هستند و از مشکلاتی مثل گردن و درد و عرق سوزی زیر سینه رنج می برند، بر طرف شود. از نظر زیبایی هم می توان به اصلاح موارد مثل شلی بافت سینه، افتادگی سینه، سایز، فرم و عدم تقارن سینه ها واصلاح فرم نوک سینه و هاله اطراف آن برای خوش فرم تر به نظر آمدن سینه ها اشاره کرد.

عوارض و خطرات لیفت سینه با جراحی

جراحی لیفت سینه عوارض و خطرات مختلفی هم ممکن است داشته باشد. عوارض بعد از عمل لیفت سینه عبارتند از:

 • جای زخم یا سکار: جای زخم ها دائمی نیستند، در عرض 1 تا 2 سال نرم و محو می شوند و دیگر به چشم نمی آیند. البته متد های جدیدتر مثل استفاده از صفحات ژلی سیلیکونی، ژل ها و کرم های اسکار در حالی که تا حدی نیز گران هستند می توانند به بهبود سریع تر اسکارها کمک کنند. زخم های ناشی از جراحی لیفت سینه را معمولاً می توان با سوتین و لباس های شنا پنهان کرد. به ندرت، بهبود ضعیف می تواند باعث ضخیم و گسترده شدن جای زخم شود.
 • تغییر در حس نوک سینه: این حس برمی گردد. اما در برخی موارد هم ممکن است این از دست دادن حس نوک سینه دائمی باشد. اما احساس شهوانی معمولاً تحت تأثیر قرار نمی گیرد.
 • شکل و اندازه ناهموار سینه ها: تغییرات در شکل و اندازه سینه ها ممکن است به دلیل تغییراتی که در طول فرآیند بهبود رخ دهد اتفاق بی افتد. همچنین ممکن است جراح پستان سینه‌هایی را که قبل از جراحی، اندازه‌های متفاوتی داشته اند را تغییر ندهد و این عدم تقارن باقی بماند.
 • آرئول یا از دست دادن جزئی یا کلی نوک سینه: این عارضه به این علت رخ دهد که به ندرت، خون رسانی به نوک پستان یا هاله ی ناحیه آن برای مدت کوتاهی در طول جراحی لیفت سینه متوقف شود. این می تواند به بافت سینه شما آسیب برساند و منجر به از بین رفتن جزئی یا کامل نوک پستان یا آرئول شود.
 • مشکل در شیردهی: شیردهی معمولاً بعد از لیفت سینه با جراحی امکان پذیر است؛ اما مشکلی که ممکن است ایجاد بشود این است که برخی از زنان در تولید شیر کافی دچار مشکل می شوند.

سایر عوارض مانند هر جراحی که ممکن است رخ بدهد خطر خونریزی، عفونت و واکنش نامطلوب به بیهوشی است که این موارد بسیار نادر و کم است و با انتخاب یک جراح لیفت سینه خوب و با تجربه جای نگرانی برای این عوارض و خطرات نیست.

توصیه ها و مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه

 • بیمار روز بعد از عمل می تواند استحمام کند.
 • توصیه می شود بیمار از نیم تنه های ورزشی استفاده کند، زیرا با توجه به حالت سفت آن نتیجه موثری دارد.
 • بیماران بعد از 5-4 روز درد خاصی ندارند و اگر نیم تنه یا سوتین مخصوص را استفاده کنند می توانند کارهای روزمره خود را انجام دهند.
 • از فعالیت های ورزشی تا 2 ماه خودداری شود.
 • از رانندگی تا 3-2 هفته بعد از جراحی خودداری شود.

دوره نقاهت جراحی لیفت سینه

دوره نقاهت لیفت سینه با جراحی حدود 7-6 روز می باشد و بیماران پس از آن می توانند به کارهای روزمره خود برگردند. بیمار به مدت طولانی نیاز به مرخصی و ترک کار خود ندارد.

روش‌های لیفت سینه معمولاً در مراکز جراحی سرپایی انجام می‌شوند، به این معنی که شما باید در همان روز، معمولاً ظرف یک تا دو ساعت پس از عمل، آماده باشید تا به خانه بروید. قبل از خروج، پزشک ممکن است برای شما یک پانسمان یا سوتین فشاری قرار دهد تا با جلوگیری از تجمع مایعات، ورم را کاهش دهد، و همچنین در حین بهبودی، راحتی و پشتیبانی را به شما ارائه دهد. همچنین ممکن است برای مدیریت درد در چند روز اول و در صورت نیاز، دارویی برای شما تجویز شود. ایده خوبی است که قبل از سرگیری فعالیت های روزانه خود چند روز به خود فرصت دهید تا بهبودی خود را حفظ کنید. حتماً از برنامه بهبودی جراح خود، از جمله فعالیت و برداشتن محدودیت‌ها، پیروی کنید تا از عوارض جلوگیری کنید و به بدن خود فرصت دهید تا بهبود یابد. اگر درن های جراحی وجود داشته باشد، به همراه هر بانداژی احتمالاً در هفته اول پس از جراحی برداشته می شود، در حالی که بخیه های غیر قابل حل ممکن است برای هفت تا ده روز در جای خود باقی بمانند. بخیه های قابل حل در حدود چهار تا هشت هفته جذب بدن می شوند. ممکن است کمی درد، کبودی و تورم و همچنین بی حسی در اطراف هاله را تجربه کنید که همه اینها باید طی چند هفته کاهش یابد.

نحوه انجام عمل جراحی لیفت سینه

جراح با دقت برش هایی را در امتداد خطوط از قبل مشخص شده ایجاد می کند. برش فوقانی بالاتر از مرز آرئول امتداد می یابد. این ناحیه لبه فوقانی جدید آرئول را مشخص می کند. ناحیه زیر آرئول به هم کشیده شده و سفت می شود و سینه بلند می شود. جراح با استفاده از انواع ابزارهای جراحی، پوست را بلند کرده و از بافت های زیر جدا می کند. در حالی که پوست سینه برداشته می شود، مجموعه نوک پستان آرئول دست نخورده باقی می ماند. برخی از جراحان سینه ممکن است استفاده از بخیه های داخلی در بافت غدد یا محصول مشبک را برای حمایت بیشتر از سینه انتخاب کنند. هنگامی که پوست اضافی برداشته شد، لبه‌های پوست جدید کنار هم قرار می‌گیرند و به‌طور موقت با منگنه‌ها یا گیره‌های جراحی در جای خود قرار می‌گیرند و کمپلکس آرئول نوک سینه به موقعیت جدید و بالاتر خود می‌چرخد و شکل اصلی سینه جدید را آشکار می‌کند. پزشک با قرار دادن بخیه های داخلی و قابل حل در اطراف مرز جدید آرئول و در امتداد لبه های پوست، برش را می بندد. برخی از پزشکان بخیه های خارجی را نیز در امتداد برش قرار می دهند. قبل از بستن کامل برش، پزشک ممکن است یک درن جراحی را در داخل هر سینه قرار دهد. در نهایت، نوار یا باندهای جراحی برای محافظت از محل های برش در حین بهبودی اعمال می شود.

برش های جراحی لیفت سینه

برش های جراحی بالا کشیدن سینه به صورت یک برش دایره ای دور هاله پستان و یک برش دایره بزرگتر دور برش قبلی و در فاصله مشخصی از آن ایجاد می شوند. همچنین یک برش عمودی در خط صاف از هاله ی سینه به سمت پایین نیز ایجاد می شود. در شرایطی که بافت سینه زیاد بوده و یا افتادگی و پوست بیش از اندازه وجود داشته باشد، خط برش دیگری بصورت افقی در زیر چین پستان ایجاد خواهد شد.

در طول عمل لیفت سینه، پوست اضافی برداشته می شود، بافت سینه تغییر شکل می دهد و پوست باقی مانده سفت می شود. علاوه بر این، آرئول های بزرگ ممکن است از نظر اندازه کاهش یافته و به سمت جلو حرکت کنند. در نتیجه، شکل کلی سینه ها با بالا بردن آنها به یک موقعیت جدید و عمودی بهبود می یابد. پزشک شما میزان افتادگی یا پتوز سینه‌های شما را ارزیابی می‌کند تا بهترین تکنیک لیفت سینه را برای شما تعیین کند.

تکنیک های لیفت سینه با جراحی

تکنیک اعمال جراحی پستان توسط دکتر حریری اختصاصی خودشان است و این تکنیک ابتکاری زیبایی خاصی را ایجاد می کند. مقدار خط های جراحی در لیفت سینه با جراحی بسیار کمتر است. در صورت تمایل می توانید با کلینیک تماس گرفته و اطاعات بیشتری دریافت کنید.

به طور کلی سه درجه افتادگی وجود دارد که به عنوان جزئی، متوسط و شدید طبقه بندی می شوند. این طبقه بندی ها بر اساس موقعیت هاله ها تعیین می شود. جراحی لیفت سینه  با روش های مختلفی مثل هلالی یا پری آرئولار، دور چشی لیفت عمودی، لیفت T وارونه انجام می شود که برای اصلاح درجات مختلف افتادگی استفاده می شوند.

این تکنیک ها با توجه به:

 • انتظارات بیمار
 • نوع سینه (کیفیت و خاصیت ارتجاعی پوست و همچنین میزان پوست اضافی)
 • اندازه و شکل سینه
 • میزان افتادگی
 • محل و میزان برش
 • اندازه و موقعیت آرئول های شما

و در نهایت نظر جراح لیفت سینه تعیین می گردند. عمل جراحی بالاکشیدن سینه برش‌های مختلفی دارد که هر کدام کاربرد متفاوتی دارند.

روش های لیفت سینه با جراحی

1. لیفت هلال یا پری آرئولار

تکنیک هلال یا پری آرئولار شامل یک برش هلالی یا نیمه ماه است که در اطراف بالای هاله ی آرئول ایجاد می شود. این روش یک روش کم تهاجمی است که به درجه کمی از لیفت دست می یابد. این روش برای افرادی که سینه های کوچک دارند یا افتادگی جزئی سینه دارند مناسب است.

2. تکنیک دور چشم

تکنیک circumareolar یا “دور چشمی” شامل یک برش دایره ای است که در اطراف آرئول ایجاد می شود. این روش یک روش کم تهاجمی است که به درجه کمی لیفت می رسد و می تواند برای کاهش اندازه آرئول استفاده شود. این روش برای افرادی که سینه های کوچک دارند یا افتادگی جزئی سینه دارند مناسب است.

3. لیفت عمودی

این روش یک تکنیک پرتکرار نسبت به سایر روش ها است. در این تکنیک جراح لیفت سینه پوست اضافی سینه را برداشته و کل سینه را تغییر شکل می‌دهد. معمولاً  برای خانم هایی که افتادگی‌های متوسط  دارند از روش لیفت سینه با جراحی با تکنیک لیفت عمودی استفاده می شود. در این روش جراح سینه دو برش بر روی سینه ایجاد می‌کند: یک برش در اطراف آرئول و دیگری به صورت عمودی از لبه پایینی آرئول تا زیر سینه.

 تکنیک عمودی یا آب نبات چوبی شامل یک برش V شکل است که در اطراف بالای هاله و پایین خط وسط سینه امتداد می یابد. این تکنیک تهاجمی تر است و به درجه بالایی از لیفت دست می یابد. این نوع برش برای افرادی با سینه های بزرگتر و افتادگی متوسط تا شدید سینه مناسب است.

لیفت عمودی سینه

4. لیفت T وارونه

از این تکنیک چون بیشتر جنبه زیبایی دارد و مقداری زیادی از پوست اضافی و بافت‌های افتاده سینه برداشته می‌شود، جراح سینه برای خانم هایی با افتادگی شدید سینه از این تکنیک جراحی استفاه می‌کند.  اگر به دنبال زیبایی سینه هستید این روش بهترین تکنیک لیفت سینه با جراحی است. این روش با ۳ برش: یک برش در اطراف آرئول، برش دیگر به صورت عمودی از لبه پایینی آرئول تا زیر سینه و برش آخر در امتداد ناحیه زیر سینه انجام می شود.

تکنیک لنگر یا T معکوس شامل یک برش لنگر شکل است که در اطراف بالای هاله و در سراسر قسمت پایینی سینه امتداد می یابد. این تکنیک تهاجمی ترین است و بیشترین مقدار لیفت را به دست می آورد. این تکنیک برای افرادی که سینه های بزرگ و افتادگی شدید سینه دارند مناسب است. یکی از رایج ترین تکنیک های لیفت سینه است که امروزه انجام می شود.

هزینه عمل لیفت سینه

هزینه لیفت سینه با جراحی به عواملی مثل تجهیزات، دستمزد پزشک جراح، نوع مرکز جراحی، میزان افتادگی سینه ها و… بستگی دارد که نمی توان قیمت دقیق و مشخصی را عنوان کرد. قیمت دقیق آن در جلسه مشاوره مشخص می شود. لذا اگر قصد انجام لیفت سینه با جراحی را دارید، برای دریافت قیمت دقیق و مشخص کافیست با ما تماس بگیرید و یک وقت مشاوره با دکتر وحید حریری تعیین نمایید و از جزئیات هزینه اطلاع پیدا کنید.

در سال ۱۴۰۲ هزینه لیفت سینه با روش جراحی در بین ۳۵ تا ۶۵ میلیون تومان متغییر است.

نتیجه جراحی لیفت سینه

شما بعد از عمل جراحی لیفت سینه متوجه تفاوت چشمگیری در شکل و موقعیت سینه های خود خواهید شد. با کاهش تورم، ممکن است همچنان متوجه تغییر در ظاهر سینه های خود شوید. تا یک سال ممکن است طول بکشد تا شما نتایج نهایی عمل لیفت سینه خود را ببینید. پس از جراحی لیفت سینه، جای زخم های باقی خواهند ماند، اما نگران نباشید با گذشت زمان، جای زخم ها به آرامی به خطوط نازک و سفید تبدیل می شوند و اثر جای زخم محو خواهند شد. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که اگر بعد از عمل ماستوپکسی باردار شوید، اثرات بارداری و شیردهی ممکن است بر نتایج عمل شما تأثیر بگذارد و باعث افتادگی و تغییر شکل سینه‌های شما شود. چرا که عمل لیفت سینه نمی‌تواند روند پیری شما را متوقف کند، اما می‌تواند موقعیت سینه‌های شما را بهبود بخشد و ظاهر خوش فرم‌تری را ایجاد کند که برای سال‌های آینده می‌خواهید.

نتایج جراحی لیفت سینه

جراحی لیفت سینه و بارداری

جراحی سینه باید پس از اتمام فرزندآوری انجام شود. تغییراتی که در دوران بارداری در سینه‌ها رخ می‌دهد می‌تواند بهبودی را که لیفت سینه ایجاد می‌کند به حداقل برساند یا معکوس کند. به همین ترتیب، کاهش وزن قابل توجه پس از جراحی سینه می تواند بر ظاهر سینه تأثیر منفی بگذارد.

روش های بدون جراحی لیفت سینه

همانطور که در بالا اشاره شد لیفت سینه به دو روش جراحی (ماستوپکسی) و بدون جراحی (لیزر، نخ، ورزش، طب سوزنی و…)  انجام می‌شود. در روش جراحی، جراح پوست اضافی را از بین برده و با رفع افتادگی سینه باعث سفت شدن سینه می‌شود. در روش های بالاکشیدن سینه بدون جراحی هیچ برشی روی سینه ایجاد نمی‌شود و نیازی به بیهوشی نیست و  اصطلاحاً به آنها روش های غیرتهاجمی هم می گویند. لذا برای انتخاب بهترین روش بالا کشیدن سینه، حتماً با یک پزشک متخصص و با تجربه “جراح لیفت سینه” مشورت کنید و انتظارات خود را با او در میان بگذارید تا او با توجه به انتظارات شما و تجربه خود، بتواند بهترین روش لیفت سینه را به شما پیشنهاد دهد.

روش های لیفت سینه

 روش های مثل لیفت سینه با لیزر، لیفت سینه با ورزش، لیفت سینه با طب سوزنی جزء روش های بدون جراحی بالا کشیدن سینه هستند و فاقد نتایج ماندگار و ثابت هستند و برای افرادی که به دنبال یک روش دائمی هستند مناسب نیستند.

لیفت سینه فقط به روش جراحی توسط دکتر وحید حریری انجام می شود و معرفی سایر روش های لیفت سینه صرفا جهت آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر شما است.

لیفت سینه با لیزر

بالا کشیدن سینه با لیزر یکی از روشهای غیرجراحی لیفت سینه است. باید توجه داشت که تمامی این روش ها بسیار موقت هستند و تاثیر آن ها در حد چند هفته است و در افتادگی های شدید هیچ کدام از این روش ها نمی توانند در طولانی مدت موثر واقع گردند. تمامی روش های بالا كشيدن سينه ها بدون جراحی موقت هستند. ما در یک مقاله جداگانه بطور مفصل درمورد لیفت سینه با لیزر توضیح داده ایم برای مطالعه بیشتر در این مورد پیشنهاد می کنم بر روی متن لینک داده شده کلیک کنید.

لیفت سینه با ورزش

بحث دیگر که در جامعه امروزی بسیار مطرح است ورزش هایی هستند که برای لیفت لیفت انجام می دهند. عضله پکتولاریس ماژور همان عضله ای است که هنگامی که ژست ضربه با یک راکت می گیرید، اگر دستتان را روی قفسه سینه بگیرید سفتی آن را حس می کنید. این عضله در زیر بافت پستانی قرار دارد. در نتیجه هر ورزشی که انجام دهید این عضله بزرگ می شود اما تاثیری بر بافت پستانی که روی آن قرار دارد نخواهد داشت. در حقیقت نوع استحکام و محل قرار گرفتن و افتادگی بافت پستان به پوست روی آن بسیار ارتباط دارد. هرچه پوست بافت پستان با افزایش سن شل تر می گردد و بافت های پستان داخل نیز شل تر می گردند، پستان افتادگی بیشتری پیدا می کند. بنابراین ورزش برای بالا كشيدن سينه هیچ کمکی به افتادگی پستان و تصحیح آن نمی کنند.

لیفت سینه با طب سوزنی

لیفت سینه با طب سوزنی یکی دیگر از روش های بالا کشیدن سینه بدون جراحی، برای افرادی که دارای افتادگی‌های خفیف در سینه‌های خود هستند می باشد. برخلاف روش لیفت سینه با جراحی  که در یک روز انجام می شود، این تکنیک با جلسات طولانی 15 تا 45 جلسه درمانی همراه است. جلسات در ابتدا بافاصله‌های یکی دو روزه برگزار می‌شوند و پس از آن فاصله جلسات بیشتر می‌شود تا نتایج ماندگارتر شوند. نتایج این روش معمولاً طولانی است اما دائمی و ماندگار نیست و یک روش کم عارضه تری هم می باشد.

بهترین جراح لیفت سینه در تهران را چگونه انتخاب کنیم؟

بعد از تصمیم به انجام لیفت سینه با جراحی، انتخاب جراح لیفت سینه خوب و با تجربه مهمترین اقدام است. شما باید با وسواس خاصی پزشک خود را پیدا و انتخاب کنید. ما در اینجا با اشاره به چند نکته مهم به شما کمک می کنیم تا بتوانید بهترین جراح لیفت سینه را خیلی راحت و سریعتر انتخاب کنید:

 1. تجربه و تخصص: جراحی را انتخاب کنید که هم تجربه بالا در این زمینه دارد؛ تجربه آن ر می توان در شبکه های اجتماعی، وبسایت و بیماران اون بدست آورد. دارای مدرک فوق تخصص جراحی سینه باشد چرا که جراحی لیفت سینه توسط جراحان عمومی هم انجام می شود.
 2. انتخاب روش لیفت سینه: حتما دقت کنید جراح بتواند بهترین روش و تکنیک را برای شما انتخاب کند، چرا که رضایتمندی شما از انتخاب بهترین روش جراحی لیفت سینه و موفقیت در آن حاصل می شود.
 3. فالو آپ بعد از جراحی: پیگیری های بعد از عمل توسط تیم مراقبتی و رها نکردن شما به حال خود بسیار مهم است. پس جراحی را انتخاب کنید که تا زمان بهبودی همراه شما باشد.

سوالات متداول

در روش جراحی لیفت سینه به دلیل ایجاد برش بعد از جراحی طبیعتاً کمی درد دارد و با مسکن برطرف می شود و موقت است. اما شما حین انجام عمل جراحی بیهوش هستید و دردی را متوجه نخواهید شد.

جراحی لیفت سینه برای بالا کشیدن سینه های افتاده است و نمی توان آن ها را گرد یا قطره اشکی کرد. جراحی لیفت سینه برای بالا کشیدن و جوان تر کردن سینه است و پروتز سینه برای خوش فرم کردن سینه و بزرگ کردن آن است.

بله. لیفت و پروتز سینه بصورت همزمان انجام می شود که ما در یک مقاله بطور مفصل درمورد آن توضیح داده ایم.

جراحی لیفت سینه را شما می توانید از سن 18 سالگی به بعد انجام دهید؛ اما توصیه این است لیفت کردن سینه را به بعد از بارداری و شیردهی موکول کنید که در آینده نیاز به ترمیم نداشته باشد.

بله. عمل جراحی لیفت سینه هیچگونه مانع و عوارضی برای شیردهی شما به بچه ایجاد نخواهد کرد و هیچ آسیبی به غدد شیردهی شما وارد نخواهد شد. اما توصیه می شود بعد از دوران شیردهی انجام دهید تا نیازی به ترمیم دوباره نداشته باشید.

خیر. لیفت سینه با جراحی فقط برای رفع افتادگی سینه انجام می شود. برای بزرگ کردن سایز سینه باید لیفت و پروتز سینه همزمان انجام شود که باید در جلسه مشاوره با جراح مطرح شود.

درخواست مشاوره تخصصی

برای درخواست مشاوره  توسط دکتر وحید حریری جراح پستان فرم زیر را پر کنید.

8 دیدگاه دربارهٔ «لیفت سینه با جراحی»

 1. سلام
  پوست سینه ای که به شدت نازک و شل شده رو میشه لیفت و پروتز با هم انجام داد؟
  یا اینکه فقط پروتز کنم باعث افتادگی میشه؟

 2. سلام
  من بعد از شیردهی سینه هام آویزو و کوچک شدن اگه جراحی لیفت سینه انجام بدم سینه هام بزرگ تر نشون هم میدن یا باید پروتز هم بکنم؟

  1. جراحی سینه های شما را با بالا می کشد برای بزگ تر شدن معمولا همزمان پروتز و لیفت سینه انجام می دهند.

 3. عملش چطوره و مراقبتهای بعدش چیه؟ تنهایی میشه اومد انجام داد؟من کسیو ندارم باید از شهرستان بیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *