چگونه سینه های خود را کوچک کنیم؟

چگونه سینه های خود را کوچک کنیم

احساس ناامنی یا ناراحتی در مورد داشتن سینه های بزرگ یک مسئله رایج برای بسیاری از افراد با سینه بزرگ است. برای برخی از افراد، اندازه سینه آن‌ها آنقدر ناراحت کننده است که موجب گردن درد می‌شود. بسته به میزان تغییری که می‌خواهید، کارهای مختلفی می‌توانید انجام دهید تا سینه‌ هایتان کوچک‌ تر به نظر برسد. لذا ما تصمیم گرفتیم تا در یک مقاله بطور مفصل در مورد این مسئله که چگونه سینه های خود را کوچک کنیم؟ و راه های کوچک کردن سینه چه بصورت جراحی و چه بصورت ورزش کردن یا سنتی، توضیح بدهیم و بهترین روش را به شما پیشنهاد بدهیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

برای کوچک کردن سینه چه باید کرد؟

به طور کلی دو دسته روش جراحی و غیر جراحی برای کم کردن حجم سینه ها وجود دارند که در ادامه مقاله به بررسی کامل آنها خواهیم پرداخت.

روش های کوچک کردن سایز سینه با عمل جراحی

 • با پزشک خود صحبت کنید.

لطفاً قبل از توجه بیش از حد به جراحی کوچک کردن سینه (ماموپلاستی کاهشی)، با یک جراح سینه صحبت کنید. ممکن است عوامل دیگری در اندازه سینه شما نقش داشته باشد.

 • تحقیق کنید.

در مورد بهترین امکانات جراحی پلاستیک در منطقه خود تحقیق کنید. اگر هیچ مکان بسیار تحسین شده یا بررسی شده ای در این نزدیکی وجود ندارد، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که برای یافتن یکی از آنها تلاش کنید. حداقل، پزشک شما باید دارای توانایی و مهارت بالا باشد و در مورد روش خاصی که می‌خواهید انجام شود، تجربه داشته باشد.

 • مشاوره بگیرید.

با چند جراح پلاستیک مختلف مشورت کنید.  آنها می‌توانند در مورد روش های مختلف کوچک کردن سینه و نتایج قابل دستیابی به شما مشاوره دهند. آنها همچنین می‌توانند در مورد هزینه ها و سایر ملاحظات مشاوره دهند. شما نباید هیچ جراحی را انتخاب کنید که غیرقابل اعتماد به نظر می‌رسد یا روش های بسیار ارزانی را ارائه می‌دهد. یک جراح ضعیف به راحتی می‌تواند سینه های بسیار بدی به شما بدهد.

 • خطرات را بشناسید.

تعدادی از خطرات مرتبط با جراحی کوچک کردن سینه وجود دارد که بسیاری از آنها با هر جراحی دیگری نیز همراه است. اما در صورتی که جراحی که انتخاب می‌کنید یک پزشک قابل اعتماد و مجرب باشد احتمال خطرات بسیار کم خواهد بود. خطر اصلی استفاده از بیهوشی وجود دارد، زیرا هر کسی در هر زمان ممکن است واکنش بدی نسبت به آن داروها نشان دهد. همچنین ممکن است دچار عفونت یا لخته شدن خون شوید. خطرات دیگری نیز وجود دارند، مانند:

 • شما در معرض خطر ایجاد اسکار هستید، که حتی ممکن است تا جایی پیش برود که کلوئید ایجاد کند.
 • ممکن است در نهایت با نوک سینه های ناهموار یا غیرعادی روبرو شوید.
 • اگر قصد بچه دار شدن داشته باشید ممکن است توانایی شیردهی را از دست بدهید و این وضعیت را پیچیده می‌کند.

از پزشک خود در مورد خطر عوارض و اقداماتی که می‌توان برای کاهش احتمال بروز مشکلات بعد از جراحی انجام داد، بپرسید.

عمل ماموپلاستی

اگر قصد کوچک کردن سینه های خود را دارید جراحی ماموپلاستی را انجام دهید. هنگامی که همه گزینه های خود را سنجیدید و تصمیم گرفتید، باید بروید و جراحی را انجام دهید. معمولاً در بیمارستان یا مرکز جراحی انجام می شود، نیاز به بیهوشی عمومی دارد و در عرض چند ساعت کامل می شود. به طور کلی، شما در همان روز به خانه فرستاده می‌شوید، بنابراین باید کسی را در دسترس داشته باشید تا از شما مراقبت کند.

ماموپلاستی کاهشی

جراحی کوچک کردن سینه که به آن ماموپلاستی کاهشی گفته می‌شود، یک عمل جراحی پلاستیک است که می تواند اندازه سینه ها را کاهش دهد و شکل آنها را تغییر دهد.

برای مطالعه درمورد عمل جراحی زیبایی سینه بر روی متن لینک داده شده کلیک کنید.

كوچك كردن سينه بدون عمل جراحی

برای کوچک کردن پستان بدون جراحی، سینه های خود را ماساژ دهید تا رسوبات چربی در بافت سینه کاهش یابد. سوتین‌ هایی را انتخاب کنید که کاملاً مناسب سایز شما باشد و از سینه‌ های شما حمایت کند. سوتین های نامناسب ممکن است بیشتر از اینکه مفید باشند ضرر داشته باشند. همچنین، آنها را برای ساعات طولانی نپوشید و هر شش ماه یکبار (بعد از 180 بار استفاده) آنها را تعویض کنید. برای کاهش رسوب چربی در بدن، مصرف آب خود را افزایش دهید و هیدراته بمانید. همچنین ممکن است خاصیت ارتجاعی پوست را حفظ کند و از افتادگی سینه جلوگیری کند. با یک متخصص تغذیه صحبت کنید و یک رژیم غذایی مناسب را با توجه به نیاز بدن خود دنبال کنید تا سلامت کلی و وزن خود را حفظ کنید و در نهایت سایز سینه های خود را کاهش دهید. اما در ادامه بخوانید تا در مورد روش ها و غذاهایی که به کاهش سایز سینه کمک می‌کنند بیشتر بدانید.

درمانهای خانگی برای کوچک کردن سایز سینه

شما می توانید از راهکارهای طبیعی برای کوچک کردن سینه ها استفاده کنید:

 • از انجام هر کاری که سینه های شما را بزرگتر می‌کند دست بردارید.

شما همیشه باید با متوقف کردن برخی موارد که سینه های شما را به طور طبیعی بزرگتر می کند، شروع کنید. شایع ترین مقصر قرص های ضد بارداری هستند که می‌توانند تا دو فنجان به اندازه سینه های شما اضافه کنند! شما باید با پزشک خود در مورد جایگزین‌های غیر هورمونی صحبت کنید. یک گزینه جایگزین خوب برای قرص های ضد بارداری، IUD مسی است. بارداری و شیردهی نیز از علل طبیعی بزرگ شدن سینه ها هستند، اما نباید در برابر این حالت ها عمل کنید زیرا طبیعی و موقتی هستند.

 • کالری کمتر دریافت کنید.

کالری ها سوختی هستند که بدن ما از آن استفاده می‌کند و برای سوزاندن چربی باید کمتر از نیازش به آن سوخت بدهید. این به معنای گرسنگی دادن به خود نیست، بلکه فقط به این معناست که سطح فعالیت خود را با میزان سوخت مورد نیاز خود متعادل کنید.  کاهش مقدار غذایی که می‌خورید در حالی که مقدار کمی فعالیت خود را افزایش می‌دهد می‌تواند به کاهش وزن شما کمک کند.

برای اطلاع از نحوه تنظیم رژیم غذایی خود از یک ماشین حساب آنلاین کالری استفاده کنید. این کمبود کالری فقط باید موقتی باشد.  هنگامی که به وزن مورد نظر سالم رسیدید، کالری دریافتی خود را با سطح فعالیت خود متعادل کنید. حفظ یک رژیم غذایی سالم مهم تر از کاهش چربی دور سینه است.  اگر در حال حاضر وزن کلی سالمی دارید، کاهش وزن اضافی برای کوچک‌ تر کردن سینه‌ ها ناسالم است.

 • ماساژ

با مقداری ماساژ می‌توانید سایز یا چربی های ناحیه سینه را کاهش دهید. روغن زیتون یا نارگیل گرم را روی سینه های خود بمالید. با استفاده از انگشت میانی و انگشت حلقه، هر یک از سینه ها را با حرکات دایره ای و جهت بالا به مدت 10 دقیقه ماساژ دهید.

 • تخم کتان

شما به 1 قاشق غذاخوری دانه کتان آسیاب شده و 1 لیوان آب گرم نیاز خواهید داشت. هر دو مواد را با هم مخلوط کرده و 1 بار در روز بنوشید. از طرف دیگر، می‌توانید پودر دانه کتان را نیز به غذا یا آب میوه مورد علاقه خود اضافه کنید. دانه های کتان دارای خواص کاهش دهنده استروژن هستند. این هورمون رشد مجاری در سینه ها را کنترل می‌کند. از این رو، مصرف بذر کتان ممکن است در کاهش سایز سینه تاثیر داشته باشد.

 • زنجبیل

شما به 1 قاشق چایخوری زنجبیل رنده شده، 1 فنجان آب و 1 قاشق چایخوری عسل

نیاز خواهید داشت. زنجبیل رنده شده را به مدت 5 دقیقه بجوشانید و مایع را صاف کنید. بگذارید خنک شود. عسل را به آن اضافه کنید و 3 بار در روز بنوشید. مصرف منظم زنجبیل به مدیریت چاقی کمک می‌کند و ممکن است به کاهش وزن و خطرات مرتبط کمک کند. زنجبیل ممکن است تأثیر کلی بر وزن بدن شما داشته باشد و به بهبود ظاهر افتادگی سینه ها کمک کند. با این حال، هیچ مطالعه ای برای اثبات اثربخشی زنجبیل در کاهش سایز سینه وجود ندارد.

 • چای سبز

شما به 1 قاشق چایخوری چای سبز، 1 فنجان آب و 1 قاشق چایخوری عسل نیاز خواهید داشت. برگ های چای را به مدت 5 دقیقه بجوشانید و مایع را صاف کنید. بگذارید خنک شود، عسل را به آن اضافه کنید و 3 بار در روز بنوشید.

 • سفیده تخم مرغ

بهبود رنگ پوست می‌تواند سینه های شما را کوچکتر نشان دهد. یک راه طبیعی برای سفت کردن پوست استفاده از ماسک سفیده تخم مرغ است. دو سفیده تخم مرغ را با همزن بزنید تا کف کند، روی سینه ها بمالید و بگذارید 30 دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید.

 • مصرف فیبر

خوردن فیبر کافی برای هر رژیم غذایی مهم است، اما می‌تواند برای کاهش سایز سینه نیز مفید باشد.

 • کرم های کوچک کردن سایز سینه

به گفته سایت www.pristyncare.com این محصولات ادعا می‌کنند که ماساژ دادن کرم روی سینه ها از دو طریق به کاهش سایز آنها کمک می کند. راه اول با اصلاح هورمون های بدن و راه دوم استفاده از مواد شیمیایی برای هدف قرار دادن و کاهش بافت های چربی است. تولیدکنندگان و فروشندگان اظهار می‌کنند که هورمون‌ ها با این کرم‌ ها تغییر می‌کنند، اما هیچ مدرک علمی برای تأیید این موضوع وجود ندارد. همین امر در مورد کرم های مبتنی بر مواد شیمیایی که مواد اصلی آن نیکوتین و کافئین هستند نیز صادق است. اگرچه کافئین در واقع می تواند از طریق پوست عبور کند و به جریان خون برسد، اما نتایج قابل توجهی نیز با این روش نشان داده نشده است. علاوه بر این، هیچ یک از این کرم های کوچک کننده سینه توسط FDA تایید نشده است. استفاده منظم از کرم می تواند باعث قرمزی، خارش، احساس سوزن سوزن شدن یا تیره شدن پوست شود.  اگر خانم باردار از هر یک از این کرم ها استفاده کند، ممکن است در کودک نیز عوارض ایجاد کند.

ورزش برای کوچک کردن سینه (ورزش كوچك كردن سينه در خانه)

در زندگی روزمره خود فعال شوید. راه های زیادی وجود دارد که می توانید در زندگی روزمره خود فعال شوید. هیچ یک از این موارد مستلزم صرف زمان اضافی بیش از حد از برنامه عادی شما نیست. ساده ترین راه برای تحرک بیشتر در زندگی روزمره و شروع کالری سوزی، پیاده روی بیشتر است.  به جای آسانسور از پله ها بروید و از هر کجا که نیاز دارید پارک کنید تا مطمئن شوید که مسافت بیشتری را پیاده روی می‌کنید. فراتر از آن، چیزهایی مانند میزهای ایستاده یا تردمیل یا استفاده از توپ ورزشی به جای صندلی را امتحان کنید. همه اینها از فعالیت های عادی شما استفاده می‌کنند و آنها را به تمرین تبدیل می‌کنند!

 • تمرین با وزنه

اگر شما فردی هستید که سینه‌ های بزرگی دارید و می‌خواهید سایز سینه‌ هایتان را کم کنید و در عین حال سفت نگه دارید، چند تمرین با وزنه برای انجام این کار به شما کمک می‌کند.

 • شنای سوئدی

ضرباتی که در حین شنا استفاده می‌کنید روی عضلات سینه و شانه‌ ها تأثیر می‌گذارد و به شما کمک می‌کند تا سینه‌ هایتان را تقویت کنید و ظاهر سینه‌ هایتان را بهبود ببخشید.

 • پرس شیب دار

هدف از پرس شیب‌ دار این است که بیشتر کار را روی قسمت بالایی قفسه سینه متمرکز کند.

 • پرس با شیب به سمت پایین

در پرس رومیزی نزولی، نیمکت روی 15 تا 30 درجه تنظیم می‌شود. این زاویه، بالاتنه شما را در شیب رو به پایین قرار می دهد، که با فشار دادن وزنه ها از بدن، عضلات سینه ای تحتانی را فعال می کند.

 • فلای قفسه سینه

به گفته سایت americansportandfitness فلای قفسه سینه یکی از موثرترین تمرینات برای قفسه سینه است. آنها را می توان در خانه یا در باشگاه، با وزنه، باند یا حتی وزن بدن انجام داد. این حرکت بسیار عالی است زیرا هر سه سر عضله سینه ای بزرگ را هدف قرار می‌دهد.

 • پول اور

پول اور دمبل یک تمرین عالی برای بالاتنه است که با تغییراتی برای هدف قرار دادن قفسه سینه، عمدتاً و همچنین عضلات پشت، انجام می‌شود. تمرکز عضلانی تمرین تا حدودی به جهت گیری استخوان بازو در داخل مفصل شانه و جهتی که آرنج ها اشاره دارند بستگی دارد.

 

بهترین روش کوچک کردن سینه چیست؟

جراحی کوچک کردن سینه که به نام ماموپلاستی کاهش دهنده نیز شناخته می‌شود، چربی، بافت سینه و پوست اضافی را از سینه ها جدا می‌کند.

برای کسانی که سینه های بزرگ دارند، جراحی کوچک کردن سینه می تواند بهترین روشی باشد که این ناراحتی را کاهش دهد و ظاهر فرد را بهبود بخشد.

هزینه جراحی کوچک کردن سینه

قبل از انتخاب جراحی کوچک کردن سینه مطمئن شوید که می توانید هزینه های آن را بپردازید. اغلب، جراحی کوچک کردن سینه به عنوان یک جراحی انتخابی در نظر گرفته می‌شود و بنابراین تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. در نتیجه اولویت های خود را بسنجید تا مطمئن شوید که این برای شما مناسب است. هزینه عمل كوچك كردن سينه با بيمه با توجه به دستمزد جراح، شهر مورد نظر و سایر هزینه های جانبی متفاوت خواهد بود. برای مطالعه دقیق و اطلاع از هزینه عمل سینه زنان بر روی متن لینک داده شده کلیک کنید.

جمع بندی

وقتی صحبت از خانم ها می‌شود، اندازه و شکل سینه نقش مهمی دارد. در حالی که بعضی ها مشتاق سینه های بزرگتر و پرتر (ماموپلاستی افزایشی) هستند، کسانی هم هستند که آرزو دارند سینه های کوچکتر و سفت تر داشته باشند. با این حال، سینه‌ های بزرگ معمولاً آنهایی هستند که افتادگی دارند. زنان اغلب مجبورند برای حمایت از آنها از سوتین های نامناسب استفاده کنند، به همین دلیل است که آنها اغلب به دنبال راه حل هایی برای کاهش سایز سینه خود از جمله ماموپلاستی یا راههای غیرجراحی هستند.

آدرس مطب: میدان آرژانتین خیابان الوند روبروی بیمارستان کسری بن بست آریا پلاک ۲ ساختمان پزشکان آریا طبقه اول

شماره تماس مطب: 02188732902

منابع:

https://www.mayoclinic.org

https://www.nykaa.com

https://centreforsurgery.com

https://www.hexahealth.com

https://www.pristyncare.com

https://www.healthline.com

https://www.stylecraze.com

 

 

 

 

دکتر وحید حریری متخصص پروتز سینه

متخصص جراحی سرطان پستان و جراحی زیبایی پستان

فلوشیپ جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی تهران

مقالات مرتبط

سونوگرافی سینه

سونوگرافی سینه

سونوگرافی سینه یکی از روش های غربالگری سرطان سینه است که از امواج صوتی برای تولید تصاویری از ساختارهای داخلی سینه استفاده می‌کند. سونوگرافی برای

ادامه مطلب »

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *